Skip to content
Menu

To, czy należy się szczepić to w ostatnim czasie temat przetaczający się przez media w zupełnie dla mnie absurdalnej odsłonie. Poddawana wątpliwościom jest sensowność szczepień, dla przeciwwagi, u mnie powody, dla których należy się szczepić.

Szczepienie, jedno z największych osiągnięć medycyny zapobiegawczej jest kwestionowane przez poważnych polityków i niektóre ośrodki opiniotwórcze.

Dla zdecydowanej większości podróżników dyskusja na temat sensowności szczepień jest bezcelowa, jest to oczywiste jak słońce, tak samo jak inne formy zabezpieczania się przed chorobami: musimy się szczepić!  Przeciwko szczepieniom pada wiele argumentów, właściwie wszystkie fałszywe i nie znajdujące potwierdzenia w żadnych badaniach klinicznych. Nie uważam za sensowną dyskusję o bezcelowości szczepień,  wole skupić się na argumentach za. Tak oto powstała ta lista.

należy się szczepić fashionvoyager

10 powodów, dla których należy się szczepić:

 1. Szczepienia zapobiegają wielu groźnym chorobom na które jesteśmy narażeni. Możemy uniknąć zarażenia grypą, ksztuścem, półpaścem, żółtaczką i innymi często występującymi chorobami.
 2. Dla przewlekle chorych szczepienia są szansą na uniknięcie komplikacji przechodząc takie choroby jak grypa. Jeśli chorujemy na choroby serca, płuc lub inne choroby obniżające zdolność naszego organizmu do walki z chorobą, szczepienia zmniejszą ryzyko ciężkich powikłań a nawet śmierci.
 3. Szczepiąc się ograniczasz możliwość zarażenia swoich najbliższych. Większość chorób, na które znane są szczepionki jest zaraźliwa i łatwo przekazywana w najbliższe otoczenie. Gdy się zaszczepisz ograniczysz zarażanie kokluszem, meningokokowym zapaleniem opon mózgowo rdzeniowych i grypą.
 4. Szczepiąc sie możesz ochronić tych, którzy sami sie nie mogą zaszczepić. Szczepiąc sie na ksztusiec nie przekażemy choroby noworodkowi, którego nie można jeszcze zszczepić. Pamiętajmy też o ciężarnych kobietach, które nie mogą się zaszczepić na niektóre choroby.
 5. Nie masz czasu na chorobę. Tak wiele od Ciebie zależy i tylu osobom w życiu jesteś potrzebny!
 6. Po co chorować? jest tyle innych ciekawych rzeczy do robienia 😉
 7. Kasa. Te wszystkie wydatki na leki, kolejki u lekarzy, po co?
 8. Oczywista oczywistość dla podróżnika, z wyprawy przywozimy wspaniałe wspomnienia a nie egzotyczne choroby.
 9. Spokój ducha. Szczepienia dają nam świadomość, że zrobilismy wszystko żeby zapobiec chorobie.
 10. Po co być chorym jak możesz być zdrowym?

należy się szczepić fashionvoyager

Ostatni punkt najprościej oddaje chyba moją opinię o szczepieniach. Na co czekasz? Czy Twoje szczepienia są jeszcze ważne? Nie ma co zwlekać!

Już wkrótce na blogu pojawią się informacje na co trzeba się zaszczepić jadąc w różne regiony świata, nie przegap!

Czytaliście już o wirusie Zika?

5 komentarzy

 1. Kira
  5 kwietnia 2016 @ 21:21

  Bo ja wiem… Cejrowski się nie szczepi, a nie choruje. No a trochę tego świata zwiedził.

  Reply

  • FashionVoyager
   6 kwietnia 2016 @ 11:31

   A skąd wiesz, że się nie szczepi?

   Reply

   • Kira
    6 kwietnia 2016 @ 22:30

    Bo mówił nieraz – jest przeciwnikiem wszelakich szczepień.
    “Wojciech Cejrowski dodał też, że wyjeżdżając za granicę, często ryzykuje zarażeniem chorobą tropikalną, jednak nigdy nie poddaje się szczepieniom. Nigdy na nic się nie szczepiłem i nigdy nie miałem malarii, nigdy nie miałem rozwolnienia na wyjeździe, nigdy nie miałem żadnej choroby tropikalnej.” Z programu DDTVN

    Reply

    • FashionVoyager
     7 kwietnia 2016 @ 12:45

     Każdy ma prawo do własnego zdania, skoro tak decyduje to jest jego wybór. Jak powiedział jest świadomy ryzyka zachorowania – to jest ważne. Ja też jestem i się szczepię.

     Reply

 2. Smiley Project
  22 lutego 2016 @ 11:48

  Ja już się dawno nie szczepiłam, ale też na szczęście nie choruje!

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.