Skip to content
Menu

Kilka tygodni temu na blogu pojawił się wpis o tym, że za granicą Polska postrzegana jest jako koniec świata, gdzie nic nie ma, a komuną wieje na każdej ulicy. Na szczęście nie wszyscy nas tak widzą. Mogę nawet powiedzieć, że obcokrajowcy uwielbiają Polskę! Zerknijcie za co.

7 rzeczy, za które obcokrajowcy uwielbiają Polskę

 1. Wódka i inny alkohole. No tak z jednej strony postrzegają nas jako alkoholików, a z drugiej twierdzą, że najlepsza wódka jest z Polski. Jak często słyszycie ,,na zdrowie” powtarzane z wielkim uśmiechem przez obcokrajowców? Ja prawie zawsze jak tylko dowiedzą się, że pochodzę właśnie z Polski. O dziwo, już znają te słowa! Nie spotkałam się jeszcze z żadnym przyjezdnym, który odmówiłby spróbowania nalewek mojej mamy czy wina taty.

obcokrajowcy uwielbiają Polskę

obcokrajowcy uwielbiają Polskę

 2. Kobiety. Polskie kobiety! Słowiańska uroda – delikatna i naturalna króluje w męskich rankingach piękna od zawsze. Do tego różnorodność jaką prezentują polskie kobiety (blondynki, brunetki czy rude) sprawia, że są wielbione przez mężczyzn z całego świata! Do tego są eleganckie, zadbane, wymalowane ale nie wytapetowane oraz świetnie gotują. Nie dziwne, że obcokrajowcy tak często decydują się na żonę z Polski!

obcokrajowcy uwielbiają Polskę

obcokrajowcy uwielbiają Polskę

 3. Domowe imprezy i gościnność to coś co słynne jest na cały świat. Polską tradycją jest organizowanie imprez w domu oraz przygotowywanie na nie ogromnej ilości jedzenia i picia (również tego z procentami). Taki sposób świętowania jest obcy w większości innych krajów, gdzie imprezy odbywają się w pubach czy restauracjach. Dlatego cudzoziemcy chętnie odwiedzają polskie domy, aby wziąć udział w jednej z takich domówek, którą wspominać będę jeszcze długo potem! Polska to też jeden z niewielu krajów, w którym nikt nie pozwoli Ci przenocować w hotelu. Jesteś naszym gościem, śpisz u nas.

obcokrajowcy uwielbiają Polskę

 4. Pyszne jedzenie. Podobno najłatwiej trafić do serca przez żołądek! Polacy uwielbiają gotować, robią to często i chętnie. Polskie jedzenie jest pyszne! Pierogi, bigos, schabowy, gołąbki, ogórki kiszone. Polskie zupy: rosół, barszcz, grzybowa… ogromna różnorodność i intensywność smaków sprawia, że polskie jedzenie zapada wszystkim na długo w pamięć. Aż ślinka cieknie na samą myśl o tym!

fashionvoyager

fashionvoyager

fashionvoyager

 5. Siatkówka. Nasi siatkarzy dokonują to, czego naszym piłkarzom nie sposób zrobić. Pewnie dlatego od obcokrajowców często słyszę, że ,,chyba wszyscy Polacy grają w siatkówkę”. Pamiętam też, jak podczas mistrzostw świata dostałam wiadomość od znajomych z Kolumbii ( wspominałam o nich tutaj): ,,trzymamy kciuki za Polskę, bo wspaniale wspominamy Polskę”. To było bardzo miłe!

fashionvoyager

 6. Informatycy. To zupełnie nie moja branża, ale często słyszę właśnie ten zawód, kiedy obcokrajowcy wymieniają to, z czym kojarzy im się z Polska. Pewnie dlatego, że Polak to pracowity gość! Z tego co pamiętam z Wrocławia, faktycznie informatyk i programista to popularny zawód. Większość z nich pracuje też dla zagranicznych firm. Może właśnie stąd ta popularność na całym świecie.

fashionvoyager

 7.Świętość. Papież Jan Paweł II. Najważniejszy Polak. Każdy chrześcijanin wie kim był ten człowiek. Znany i uwielbiany na całym świecie i przez wszystkich. Zrobił ogromnie dużo dla świata, jeszcze więcej dla Polski!

fashionvoyager

Poprzedni wpis możecie znaleźć tutaj: 7 faktów o Polsce, które zawsze dziwią obcokrajowców.

 

 

11 komentarzy

 1. Dietetyka okiem praktyka
  26 października 2016 @ 22:19

  Wódka – wiedziałam że będzie pierwsza! Ale informatycy.. Hmm na to nie wpadlam 🙂

  Reply

 2. Henryka Sakowska
  20 marca 2016 @ 16:32

  Zgadzam się z Panem w 100 % jesteśmy bardzo gościnni nasza kuchnia zapada w serce i kto już raz był w Polsce zawsze chce tu wracać

  Reply

 3. Narwany
  15 listopada 2015 @ 22:52

  Ja bym nie powiedział, że polacy są aż tak gościnni, ale kobiety to zdecydowanie mamy najpiękniejsze 😀 A jedzenie mamy dobre, bo słoninka wie, gdzie ma się znaleźć. Poza tym iel to programów kulinarnych nie znajdziemy porwadzonych przez sławnych polaków. Co do informatyków, to fak, co lepszy wyjeżdża 😀

  Reply

  • FashionVoyager
   16 listopada 2015 @ 10:15

   Są gościnni o ile ktoś im nie zajdzie za skórę 🙂

   Reply

 4. Iwona z polsko-ruski.blogspot.com
  5 listopada 2015 @ 15:20

  Mój mąż jest chyba największym na świecie smakoszem polskiego żarcia :))) Latem przyszłego roku dam mu jeszcze jeden powód do kochania Polski – wakacje w małej, nadmorskiej miejscowości. Polskie plaże biją na głowę rosyjskie 😉

  Reply

 5. Fromviewof
  5 listopada 2015 @ 12:01

  Chyba najbardziej to za te dziewczyny 🙂

  Reply

 6. Asia | Byłem tu. Tony Halik.
  5 listopada 2015 @ 11:24

  Japończycy to nas jeszcze kochają za Chopina!

  Reply

  • FashionVoyager
   5 listopada 2015 @ 11:53

   O tak! 🙂

   Reply

 7. Martyna i Paulina Kwiatkowskie
  5 listopada 2015 @ 10:07

  Nic dziwnego, że polska gościnność i pyszne jedzenie tak zapadają obcokrajowcom w pamięć.

  Reply

 8. Magdalena, ZebraVPaski
  3 listopada 2015 @ 17:12

  Tak jest, informatyków u nas dostatek:) Niestety zbyt często nie są zbyt dobrze doceniani w Polsce, lepiej zarabiają za granicą. Sama jestem przykładem 🙂

  Reply

  • FashionVoyager
   3 listopada 2015 @ 21:22

   Dlatego pewnie tak o nich głośno poza krajem, i zostali docenieni:) Nie wiedziałam, ze jesteś informatykiem:p Czyli mogę czasem po małą poradę się zgłosić?:)

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.