Categories: Lifestyle

7 rzeczy, za które obcokrajowcy uwielbiają Polskę

Kilka tygodni temu na blogu pojawił się wpis o tym, że za granicą Polska postrzegana jest jako koniec świata, gdzie nic nie ma, a komuną wieje na każdej ulicy. Na szczęście nie wszyscy nas tak widzą. Mogę nawet powiedzieć, że obcokrajowcy uwielbiają Polskę! Zerknijcie za co.

7 rzeczy, za które obcokrajowcy uwielbiają Polskę

1. Wódka i inny alkohole. No tak z jednej strony postrzegają nas jako alkoholików, a z drugiej twierdzą, że najlepsza wódka jest z Polski. Jak często słyszycie ,,na zdrowie” powtarzane z wielkim uśmiechem przez obcokrajowców? Ja prawie zawsze jak tylko dowiedzą się, że pochodzę właśnie z Polski. O dziwo, już znają te słowa! Nie spotkałam się jeszcze z żadnym przyjezdnym, który odmówiłby spróbowania nalewek mojej mamy czy wina taty.

2. Kobiety. Polskie kobiety! Słowiańska uroda – delikatna i naturalna króluje w męskich rankingach piękna od zawsze. Do tego różnorodność jaką prezentują polskie kobiety (blondynki, brunetki czy rude) sprawia, że są wielbione przez mężczyzn z całego świata! Do tego są eleganckie, zadbane, wymalowane ale nie wytapetowane oraz świetnie gotują. Nie dziwne, że obcokrajowcy tak często decydują się na żonę z Polski!

3. Domowe imprezy i gościnność to coś co słynne jest na cały świat. Polską tradycją jest organizowanie imprez w domu oraz przygotowywanie na nie ogromnej ilości jedzenia i picia (również tego z procentami). Taki sposób świętowania jest obcy w większości innych krajów, gdzie imprezy odbywają się w pubach czy restauracjach. Dlatego cudzoziemcy chętnie odwiedzają polskie domy, aby wziąć udział w jednej z takich domówek, którą wspominać będę jeszcze długo potem! Polska to też jeden z niewielu krajów, w którym nikt nie pozwoli Ci przenocować w hotelu. Jesteś naszym gościem, śpisz u nas.

4. Pyszne jedzenie. Podobno najłatwiej trafić do serca przez żołądek! Polacy uwielbiają gotować, robią to często i chętnie. Polskie jedzenie jest pyszne! Pierogi, bigos, schabowy, gołąbki, ogórki kiszone. Polskie zupy: rosół, barszcz, grzybowa… ogromna różnorodność i intensywność smaków sprawia, że polskie jedzenie zapada wszystkim na długo w pamięć. Aż ślinka cieknie na samą myśl o tym!

5. Siatkówka. Nasi siatkarzy dokonują to, czego naszym piłkarzom nie sposób zrobić. Pewnie dlatego od obcokrajowców często słyszę, że ,,chyba wszyscy Polacy grają w siatkówkę”. Pamiętam też, jak podczas mistrzostw świata dostałam wiadomość od znajomych z Kolumbii ( wspominałam o nich tutaj): ,,trzymamy kciuki za Polskę, bo wspaniale wspominamy Polskę”. To było bardzo miłe!

6. Informatycy. To zupełnie nie moja branża, ale często słyszę właśnie ten zawód, kiedy obcokrajowcy wymieniają to, z czym kojarzy im się z Polska. Pewnie dlatego, że Polak to pracowity gość! Z tego co pamiętam z Wrocławia, faktycznie informatyk i programista to popularny zawód. Większość z nich pracuje też dla zagranicznych firm. Może właśnie stąd ta popularność na całym świecie.

7.Świętość. Papież Jan Paweł II. Najważniejszy Polak. Każdy chrześcijanin wie kim był ten człowiek. Znany i uwielbiany na całym świecie i przez wszystkich. Zrobił ogromnie dużo dla świata, jeszcze więcej dla Polski!

Poprzedni wpis możecie znaleźć tutaj: 7 faktów o Polsce, które zawsze dziwią obcokrajowców.

FashionVoyager

Leave a Comment

View Comments

  • Zgadzam się z Panem w 100 % jesteśmy bardzo gościnni nasza kuchnia zapada w serce i kto już raz był w Polsce zawsze chce tu wracać

  • Ja bym nie powiedział, że polacy są aż tak gościnni, ale kobiety to zdecydowanie mamy najpiękniejsze :D A jedzenie mamy dobre, bo słoninka wie, gdzie ma się znaleźć. Poza tym iel to programów kulinarnych nie znajdziemy porwadzonych przez sławnych polaków. Co do informatyków, to fak, co lepszy wyjeżdża :D

  • Mój mąż jest chyba największym na świecie smakoszem polskiego żarcia :))) Latem przyszłego roku dam mu jeszcze jeden powód do kochania Polski - wakacje w małej, nadmorskiej miejscowości. Polskie plaże biją na głowę rosyjskie ;)

  • Nic dziwnego, że polska gościnność i pyszne jedzenie tak zapadają obcokrajowcom w pamięć.

  • Tak jest, informatyków u nas dostatek:) Niestety zbyt często nie są zbyt dobrze doceniani w Polsce, lepiej zarabiają za granicą. Sama jestem przykładem :)

    • Dlatego pewnie tak o nich głośno poza krajem, i zostali docenieni:) Nie wiedziałam, ze jesteś informatykiem:p Czyli mogę czasem po małą poradę się zgłosić?:)

Share
Published by
FashionVoyager

Recent Posts

Krem BB – czym się kierować podczas wyboru

Kremy Beauty Blemish, popularnie zwane BB to kosmetyki wielofunkcyjne. Dobrze dobrane zastąpią kilka innych z…

4 miesiące temu

Wracam!

Wczoraj chcąc zrobić przelew do Polski otworzyłam swojego bloga żeby odnaleźć tekst o tym, z…

8 miesięcy temu

Plaża w Nairn – świetne miejsce na spacer

Plaża w Nairn należy do jednych z największych i najdłuższych w północnej Szkocji. Podzielone portem…

2 lata temu

Szkockie góry najpiękniejsze są jesienią!

Gdzie najlepiej udać się mając gorszy dzień? W góry, szkockie góry! Zapierające dech w piersiach…

2 lata temu

Castle Fraser Szkocja i popularność Outlander’a

Castle Fraser to niewielki, ale świetnie zachowany zamek w północno-wschodniej Szkocji. Mimo swojego majestatycznego wyglądu…

2 lata temu

Magiczna Dominikana – odkryj uroki egzotycznego świata Karaibów

Największe atrakcje na Dominikanie znajdują się przede wszystkim w trzech najważniejszych pod względem turystyki regionach: Punta…

2 lata temu

Ta strona używa ciasteczka.