Skip to content
Menu

Dieta pudełkowa – czy daje możliwość konfiguracji menu?

Usługi firm cateringu dietetycznego są dla wielu z nas prawdziwym wybawieniem. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą podejść do tematu żywienia w racjonalny oraz zbilansowany sposób. Diety pudełkowe są fantastycznym pomysłem dla tych, którzy ze względu na swój styl życia, nie mają czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków w domu.

Pierwsze kroki z fit cateringiem

Wiele z nas zamawiając swój pierwszy catering, zastanawia się, czy będzie możliwość konfiguracji diety oraz menu. Na pierwszym etapie poznajemy swoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne, aby w następnym okienku wybrać dietę w wariancie kalorycznym odpowiadającym naszemu. W przypadku, kiedy nie mamy preferencji żywieniowych ani żadnych względów zdrowotnych wybór diety pudełkowej jest bardzo prosty. Najczęściej w takim przypadku zamawiamy opcję standardową, która będzie idealnie odpowiadać naszym preferencjom. Jeśli jednak decydujemy się na pewne wykluczenia, będziemy musieli sprawdzić jaka dieta będzie najbardziej nam odpowiadać pod wieloma względami. Przykładowo, osoby, które decydują się na rezygnację z mięsa, mogą zamówić opcję cateringu wegetariańskiego, a chorzy na przykład na celiakię skorzystają z oferty bezglutenowej. Mamy ogromny wachlarz możliwości dlatego każdy z nas może dobrać swoją dietę idealnie pod siebie!

Dodatkowo możemy podzielić ofertę pod względem:

Ceny (niech będzie ona jak najlepiej dopasowana do naszego budżetu, często firmy cateringowe dają duże rabaty na swoje produkty)

Opinii innych użytkowników (dzięki nim dowiemy się jak wygląda realna opinia odnośnie danej diety czy też firmy cateringowej i unikniemy problemów)

Pory dostaw (jedne z firm dostarczają posiłki jedynie w godzinach porannych, inne natomiast preferują wieczorne, dopasujmy ofertę do naszego stylu życia)

Konsultacje dietetyka (czy mamy możliwość skontaktowania się ze specjalistą przed wyborem odpowiedniej dla siebie diety)

Te wszystkie wyżej wymienione podpunkty pozwalają nam na pełną konfigurację diety, nie tylko pod względem smakowym!

Dzień próbny w diecie pudełkowej

Pamiętajmy także że zawsze istnieje możliwość przetestowania diety danej firmy cateringowej. Takie ciekawe rozwiązanie pozwoli nam ocenę tego, czy przygotowywane posiłki wpisują się w nasze kubki smakowe. Cateringi można porównać do restauracji, gdzie niektórym będą odpowiadać jedne smaki, a innym będzie smakowało coś kompletnie innego. Podczas testowania diety pudełkowej, zwróćmy uwagę nie tylko na smak, ale także na to jak przebiegła dostawa, w jaki sposób są pakowane posiłki oraz czy wszystko zgadza się z tym co zamówiliśmy. Konfiguracji menu no u https://bedietcatering.pl/ jest mnóstwo, dlatego zawsze warto wszystko dokładnie przemyśleć oraz przetestować przed finalnym zakupem!

Należy zwrócić uwagę także na odpowiednią suplementację. Od października do kwietnia zaleca się zwiększenie przyjmowania witaminy D3. Sugerowana dawka dla osoby dorosłej wynosi 800 IU do nawet 4000 IU. Wszyscy, którzy decydują się na dietę wegańską powinni dostarczyć dodatkowo witaminę B12, której nie znajdziemy w produktach roślinnych. W przypadku, kiedy rezygnujemy z ryb w naszej diecie, zaleca się przyjmowanie kapsułek z kwasami omega-3 ze względu na ryzyko ich niedoboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.