Biała marynarka pasuje do wszystkiego. Eleganckiej sukienki, jeansowej koszuli, szpilek albo trampek. Ja zestawiłam ją z dżinsem i moimi rudymi włosami, które (nieskromnie) uwielbiam!
Biała marynarka to mój obowiązkowy ciuch w szafie. Mam dwie, jedną bawełnianą, mocno dopasowaną do ciała i drugą – luźniejszą i dłuższą. Właśnie ta druga świetnie sprawdza się w chłodne dni lub w miejscach, w których pogoda bywa zmienna (tak, mam na myśli Szkocję). Wychodząc na spacer w Szkocji musisz być przygotowany na wszystko: deszcz, słońce, wiatr, dlatego ubieranie się na cebulkę to jedyny sposób aby nie zmarznąć lub w momencie kiedy pojawi się słońce móc z niego skorzystać.
Białą marynarkę zestawiłam z granatową, ciemną dżinsową koszulą i podobnymi spodniami. Do tego beżowe botki. Wszystko bardzo spokojne i stonowane. Całej stylizacji pazur dodaje właśnie ta oversizowa marynarka. Rozjaśnia i ożywia stylizację.
Miałam duże opory przed białą marynarką, jednak po zakupie pierwszej szybko zdecydowałam się na kolejną. Są bardzo uniwersalne i nie brudzą się aż tak bardzo jak się tego bałam. Nie mam problemu z utrzymaniem ich w czystości.
Dżinsowe koszule to hit ostatnich kilku lat i nie zanosi się na to aby cokolwiek miało się zmienić, są wygodne i świetnie wyglądają. Tutaj możecie zobaczyć ją w zestawie z białymi spodniami. Tym razem zdecydowałam się na ciemniejszą, spodnie również nie były granatowe. Nie czuję się dobrze w ciemnych kolorach, dlatego nie wyobrażam sobie tego zestawu bez białej marynarki.
Marynarka – H&M
Koszula – Primark
Spodnie – Primark
Buty – bazar w Katowicach
Pogoda w Szkocji ostatnimi czasy nie rozpieszcza, ale za 3 tygodnie jadę do Polski. Mam nadzieję na lato w pełni! W związku z tym na blogu pojawi się trochę więcej o naszym kraju. Planuję odwiedzić Toruń, Bieszczady – co jeszcze polecicie?
Co sądzicie o białej marynarce w mniej eleganckiej wersji?
4 września 2018 @ 23:00
Zważywszy morskie tło, granat, błękit i biel są jak najbardziej na miejscu:)
18 sierpnia 2016 @ 13:29
Połączenie kolorystyczne dla mnie jak najbardziej na tak 🙂
Ps. Piękny kolor włosów <3
18 sierpnia 2016 @ 13:03
Marzy mi się Szkocja już dobrych parę lat;)
18 sierpnia 2016 @ 12:56
Piękne zdjęcia 🙂
30 lipca 2016 @ 20:58
ha! mam taka sama w czerni:P
fajnie sie komponuje w kolorem jeansu!