Categories: CzechyEuropa

Fotograficzny spacer po Ołomuńcu

Macie też czasem tak, że po prostu ruszacie przed siebie? Bez celu? Żeby odpocząć, zmienić otoczenie? Mi się tak zdarza, uwielbiam jeździć samochodem! Podczas jednego z takich wyjazdów dojechałam do Czech. Zapraszam na spacer po Ołomuńcu.

Ołomuniec to miasto we wschodniej części Czech, historyczna stolica Moraw. To piękne, stare miasto jest idealnym miejscem na weekendową czy nawet jednodniową wycieczkę.

Mój wyjazd do Ołomuńca  (już chyba 4 lata temu) nie był zaplanowany. To jeden z tych momentów, kiedy zdecydowałam, że jadę gdzieś. To była wiosna, byłam w trakcie pisania pracy licencjackiej więc większość czasu spędzałam wpatrzona w książki i komputer. Potrzebowałam przerwy. Wsiadłam w samochód i ruszyłam przed siebie dojeżdżając do tego miasta.

Spacerowałam po uroczej starówce robiąc zdjęcia i obserwując ludzi. Wokoło pełno było kolorowych domków, pięknych fontann (w samym centrum jest ich aż 8) oraz żółwi 🙂 Odwiedziłam też jeden z parków. Świetny odpoczynek!

Najsłynniejszą z fontann w mieście jest fontanna Ariona, w której skład wchodzą tak popularne żółwie. Jeden z nich znajduje się poza fontanna i jest ulubionym miejscem fotografowania się turystów. Co ciekawe, w fontannie można się kąpać, z czego chętnie korzystają dzieciaki.

W samym centrum rynku znajduje się jeden z zabytków wpisanych na listę UNESCO. Jest to Kolumna Trójcy Przenajświętszej. Monumentalna Kolumna góruje nad ołomuniecką starówką od ponad 200 lat. To największa barokowa rzeźna w Europie Środkowej. Ma 32 metry wysokości, w jej wnętrzach znajduje się kaplica.

Ołomuniec to nadzwyczaj fotograficzne miasto. Nie mogłam oderwać oczu (czytaj aparatu) od pięknych fasad budynków oraz uroczych uliczek. Jest co fotografować!

To był bardzo udany dzień. Do domu wróciłam pełna sił na dalsze zmaganie się z moją pracą, która poza tym została napisana na 5! 🙂

Klikając tutaj przeniesiesz się do Wenecji…

FashionVoyager

Leave a Comment

View Comments

  • Super zdjęcia :) Troszkę krótka relacja :( Lubię ludzi z pasja do podróżowania :) Swego czasu byłem w Ołomuńcu, ale tylko na meczu :)

    • Krótka, bo wyjazd skupił się właśnie na spacerach i zdjęciach... Pojadę jeszcze tam na pewno i przygotuję obszerniejszą :) Jaki mecz to był?

  • Ach.. Czechy :-) "mój" kraj! W Ołomuńcu jeszcze mnie akurat nie było, ale nie omieszkam się tam wybrac! I gratuluję piatki z obrony! :)

Share
Published by
FashionVoyager

Recent Posts

Krem BB – czym się kierować podczas wyboru

Kremy Beauty Blemish, popularnie zwane BB to kosmetyki wielofunkcyjne. Dobrze dobrane zastąpią kilka innych z…

5 miesięcy temu

Wracam!

Wczoraj chcąc zrobić przelew do Polski otworzyłam swojego bloga żeby odnaleźć tekst o tym, z…

9 miesięcy temu

Plaża w Nairn – świetne miejsce na spacer

Plaża w Nairn należy do jednych z największych i najdłuższych w północnej Szkocji. Podzielone portem…

2 lata temu

Szkockie góry najpiękniejsze są jesienią!

Gdzie najlepiej udać się mając gorszy dzień? W góry, szkockie góry! Zapierające dech w piersiach…

2 lata temu

Castle Fraser Szkocja i popularność Outlander’a

Castle Fraser to niewielki, ale świetnie zachowany zamek w północno-wschodniej Szkocji. Mimo swojego majestatycznego wyglądu…

2 lata temu

Magiczna Dominikana – odkryj uroki egzotycznego świata Karaibów

Największe atrakcje na Dominikanie znajdują się przede wszystkim w trzech najważniejszych pod względem turystyki regionach: Punta…

2 lata temu

Ta strona używa ciasteczka.