Skip to content
Menu

Jak dbać o włosy po podróży? Zadaję sobie to pytanie za każdym razem kiedy moja podróż dobiega końca. Włosy są wtedy zmęczone, matowe, nie układają się, są płaskie. Są dokładnie takie, jakie nie chcę żeby były 🙁 Co zrobić żeby były lśniące i puszyste? Opiszę Wam kilka moich sposobów.

Niestety moje podróże nie są przyjazne dla moich włosów, ciągłe bycie w drodze, zmiany pogody, każda noc w innym miejscu i z inną wodą w kranie sprawiają, że stan moich włosów pogarsza się. Dodatkowo szybkie tempo i chęć zobaczenia wszystkiego wokoło nie pozwala mi na zbyt wiele zabiegów pielęgnacyjnych w trakcie podróży. Staram się to zawsze nadrobić po powrocie.

jak dbać o włosy po wakacjach fashionvoyager
moje włosy w podróży 🙂

Jakie zabiegi pielęgnacyjne wykonuję??

Po powrocie z wyjazdu staram się zawsze mieć kilka dni na odpoczynek i zregenerowanie się. Jak już czytaliście moje wyjazdy mocno różnią się od typowych, wakacyjnych wyjazdów więc zazwyczaj wracam z nich bardziej zmęczona niż byłam wcześniej (ale to bardzo przyjemne zmęczenie 🙂 )

jak dbać o włosy po wakacjach fashionvoyager
prosto z salonu 🙂

Podobnie jak skóra włosy potrzebują nawilżenia po wysuszającym działaniu soli morskiej czy twardej wody. Stosując odpowiednie zabiegi i kosmetyki udaje mi się przywrócić  dobrą kondycję włosów sprzed wyjazdu.

Jakie zabiegi pielęgnacyjne wykonuję??

Maska

Maskę na włosy nakładam rano, po umyciu włosów na kilka godzin. Po podróży nakładam ją dość obficie, więcej niż zwykle aby maksymalnie zregenerować włosy. Po przyjeździe robię to dwa razy w tygodniu. Później już tylko raz. Ja z racji mojego koloru używam maski do włosów farbowanych, ale wszystkie odbudowujące czy regenerujące będą dobre.

Olejowanie 
Ja używam olejku arganowego oraz migdałowego. Nakładam je na całą długość i trzymam na włosach kilka całą noc. Standardowo staram się to robić raz lub dwa w tygodniu, jednak po powrocie z podróży nakładam olejki co drugi dzień. Pozwala mi to dogłębnie nawilżyć włosy, nadać im połysku. Po olejowaniu włosy dużo łatwiej się też rozczesują. Włosy po takim zabiegu są też mniej narażone na uszkodzenia mechaniczne.

jak dbać o włosy po wakacjach fashionvoyager
Kosmetyki pomocne po podróży
jak dbać o włosy po wakacjach fashionvoyager
Moje kosmetyki do regeneracji włosów

Dbam też o codzienną pielęgnację włosów, myć je w odpowiedniej temperaturze (mycie włosów w zbyt gorącej wodzie spowoduje, że stracą połysk i staną się matowe. Dlaczego? Gorąca woda sprawia, że łuski włosa się rozchylają. Im gorętsza woda, tym rozchylenie jest większe. Skutkuje to utratą połysku. Z kolei zbyt zimna woda sprawi, że łuski w ogóle się nie rozchylą i dobroczynne składniki szamponu czy odżywki nie wnikną w głębsze struktury włosa), staram się nie szarpać ich ręcznikiem po myciu oraz suszyć suszarką z zimnym nawiewem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.