Categories: PoradyUroda

Jak dbać o włosy po podróży

Jak dbać o włosy po podróży? Zadaję sobie to pytanie za każdym razem kiedy moja podróż dobiega końca. Włosy są wtedy zmęczone, matowe, nie układają się, są płaskie. Są dokładnie takie, jakie nie chcę żeby były 🙁 Co zrobić żeby były lśniące i puszyste? Opiszę Wam kilka moich sposobów.

Niestety moje podróże nie są przyjazne dla moich włosów, ciągłe bycie w drodze, zmiany pogody, każda noc w innym miejscu i z inną wodą w kranie sprawiają, że stan moich włosów pogarsza się. Dodatkowo szybkie tempo i chęć zobaczenia wszystkiego wokoło nie pozwala mi na zbyt wiele zabiegów pielęgnacyjnych w trakcie podróży. Staram się to zawsze nadrobić po powrocie.

moje włosy w podróży 🙂

Jakie zabiegi pielęgnacyjne wykonuję??

Po powrocie z wyjazdu staram się zawsze mieć kilka dni na odpoczynek i zregenerowanie się. Jak już czytaliście moje wyjazdy mocno różnią się od typowych, wakacyjnych wyjazdów więc zazwyczaj wracam z nich bardziej zmęczona niż byłam wcześniej (ale to bardzo przyjemne zmęczenie 🙂 )

prosto z salonu 🙂

Podobnie jak skóra włosy potrzebują nawilżenia po wysuszającym działaniu soli morskiej czy twardej wody. Stosując odpowiednie zabiegi i kosmetyki udaje mi się przywrócić  dobrą kondycję włosów sprzed wyjazdu.

Jakie zabiegi pielęgnacyjne wykonuję??

Maska

Maskę na włosy nakładam rano, po umyciu włosów na kilka godzin. Po podróży nakładam ją dość obficie, więcej niż zwykle aby maksymalnie zregenerować włosy. Po przyjeździe robię to dwa razy w tygodniu. Później już tylko raz. Ja z racji mojego koloru używam maski do włosów farbowanych, ale wszystkie odbudowujące czy regenerujące będą dobre.

Olejowanie
Ja używam olejku arganowego oraz migdałowego. Nakładam je na całą długość i trzymam na włosach kilka całą noc. Standardowo staram się to robić raz lub dwa w tygodniu, jednak po powrocie z podróży nakładam olejki co drugi dzień. Pozwala mi to dogłębnie nawilżyć włosy, nadać im połysku. Po olejowaniu włosy dużo łatwiej się też rozczesują. Włosy po takim zabiegu są też mniej narażone na uszkodzenia mechaniczne.

Kosmetyki pomocne po podróży
Moje kosmetyki do regeneracji włosów

Dbam też o codzienną pielęgnację włosów, myć je w odpowiedniej temperaturze (mycie włosów w zbyt gorącej wodzie spowoduje, że stracą połysk i staną się matowe. Dlaczego? Gorąca woda sprawia, że łuski włosa się rozchylają. Im gorętsza woda, tym rozchylenie jest większe. Skutkuje to utratą połysku. Z kolei zbyt zimna woda sprawi, że łuski w ogóle się nie rozchylą i dobroczynne składniki szamponu czy odżywki nie wnikną w głębsze struktury włosa), staram się nie szarpać ich ręcznikiem po myciu oraz suszyć suszarką z zimnym nawiewem.

FashionVoyager

Leave a Comment
Share
Published by
FashionVoyager

Recent Posts

Wracam!

Wczoraj chcąc zrobić przelew do Polski otworzyłam swojego bloga żeby odnaleźć tekst o tym, z…

3 miesiące temu

Plaża w Nairn – świetne miejsce na spacer

Plaża w Nairn należy do jednych z największych i najdłuższych w północnej Szkocji. Podzielone portem…

2 lata temu

Szkockie góry najpiękniejsze są jesienią!

Gdzie najlepiej udać się mając gorszy dzień? W góry, szkockie góry! Zapierające dech w piersiach…

2 lata temu

Castle Fraser Szkocja i popularność Outlander’a

Castle Fraser to niewielki, ale świetnie zachowany zamek w północno-wschodniej Szkocji. Mimo swojego majestatycznego wyglądu…

2 lata temu

Magiczna Dominikana – odkryj uroki egzotycznego świata Karaibów

Największe atrakcje na Dominikanie znajdują się przede wszystkim w trzech najważniejszych pod względem turystyki regionach: Punta…

2 lata temu

Najpiękniejsze plaże północnej Szkocji + mapka

Zauważyliście chyba, że plaże północnej Szkocji to moja obsesja? Tak jak obiecałam przygotowałam dla Was…

2 lata temu

Ta strona używa ciasteczka.