Skip to content
Menu

Powstało już mnóstwo poradników o tym jak podróżować żeby wydać jak najmniej. Nie ukrywam, że staram się podróżować oszczędnie, ale przede wszystkim rozsądnie. Co za tym idzie nie chcę tracić pieniędzy tam, gdzie nie trzeba.

Nie da się ukryć, że podróżowanie bez pieniędzy jest niemożliwe (no chyba, że mówimy o uczestnikach programu Azja Express).  Jednak dla przeciętnego człowieka takiego jak ja czy Ty pieniądze są istotną kwestią pozwalającą nam wyruszyć w wymarzoną podróż! O ile podróżowanie po Europie jest o tyle łatwe, że w większości krajów jesteśmy w stanie płacić euro, tak wyjeżdżając do Azji czy Ameryki Południowej mamy do czynienia z zupełnie innymi, nieznanymi nam pieniędzmi, banknotami i kursami walut.

Obracanie gotówką w podróży jest trudne. Trzeba ją mieć zawsze przy sobie, pilnować żeby nikt jej nam nie ukradł, szukać kantorów aby wymienić na walutę, którą potrzebujemy, a co za tym idzie orientować się w kursie walut, bo przecież nikt nie chce zostać oszukanym i wymienić swoje pieniądze za połowę wartości. Uff…. trzeba pamiętać o naprawdę wielu rzeczach.

jak podróżować walutomat blog
Zamiana walut możliwa wszędzie z aplikacji, wystarczy dostęp do internetu
jak podróżować walutomat blog
Przewalutowanie w hotelowym pokoju

Pamiętam swoją podróż po Azji. Co kilka dni nowy kraj, nowa waluta w rękach, banknoty, które pierwszy raz widziałam na oczy, kompletnie nie znałam ich wartości i za każdym razem kiedy próbowałam coś kupić i za to zapłacić trwało to bardzo długo. Najczęściej kończyło się to tak, że wyciągałam dłoń z pieniędzmi do sprzedawcy i on wybierał tyle, ile byłam mu dłużna. Czy faktycznie tyle, ile powinnam było zapłacić już się nie dowiem. Teraz już takich błędów nie popełnię. Pytaliście mnie kilkukrotnie jaką walutę zabrać do Azji i czy lepiej korzystać z karty czy gotówki. W większości krajów dolary załatwią sprawę. Ja korzystałam z kart i wyciągałam gotówkę na bieżąco. Przyznam, że było to najlepsze rozwiązanie, bo zbyt duża ilość gotówki przy sobie znacznie komplikuje swobodne zwiedzanie.

Podczas jednej z moich ostatnich podróży ze Szkocji do Polski, kiedy to kurs funta był wyjątkowo wysoki, przetestowałam aplikację Walutomat.pl. Długo zastanawiałam się czy jest sens to robić czy nie lepiej wypłacić gotówkę na lotnisku i przewieźć ją ze sobą do Polski. Gdy jednak pomyślałam o tym, że będę musiała transportować te pieniądze ze sobą przez pół Europy, a potem szukać miejsca, w którym je wymienię po dobrym kursie zdecydowałam, że telefon nie będzie służył już tylko do rozmów i robienia zdjęć, ale zainstaluje na nim tą aplikację. To była świetna decyzja!

jak podróżować walutomat blog

jak podróżować walutomat blog

Podczas moich wcześniejszych wyjazdów zdarzało mi się płacić brytyjską kartą w Polsce czy w Irlandii. Kurs bankowy był tak niski, że kiedy zobaczyłam wyciąg bankowy śmiałam się sama z siebie, że dałam się na to złapać, dodatkowo jeszcze pobierane były opłaty za płatność w obcej walucie… Zdecydowałam, że przy kolejnej okazji nie dam się na to złapać , potrzebowałam innego rozwiązania i stąd właśnie pomysł sprawdzenia Walutomatu.

Walutomat.pl to serwis, w którym walutę możecie zamienić w każdej chwili. Wystarczy wybrać kwotę jaka będzie Wam potrzebna, przewalutować ją i wyciągnąć gotówkę w najbliższym bankomacie. Jedyne co do tego potrzebujecie to dostęp do internetu. Co więcej, jeżeli okaże się, że zamieniliście za dużo pieniędzy i nie udało Wam się wydać całej kwoty (tak, niektórym się to zdarza) możecie bez problemu w kilka sekund przewalutować pozostałą sumę na pierwotną walutę. Kosztować to będzie kilka groszy.

Dlaczego wybrałam Walutomat? Bo jest największą tego typu platformą w Polsce, a co za tym idzie cieszy się dużym zaufaniem wśród klientów.

jak podróżować walutomat blog

Jeżeli planujecie podróż i zastanawiacie się nad tym jak rozwiązać kwestie finansowe, a ja choć trochę Was do swojego sposobu przekonałam zarejestrujcie się w Walutomacie tutaj.. Dzięki temu otrzymacie 75% zniżki na pierwszą transakcję w serwisie! Pozostaje Wam potem jeszcze ściągnięcie aplikacji Walutomatu i sprawdzenie na własnej skórze jak to działa. Nie zapomnijcie potem dać znać czy jesteście równie zadowoleni jak ja!

Pamiętajcie o tym, że żeby swobodnie korzystać z Walutomatu i nie tracić na przewalutowaniach trzeba mieć konto założone konto w danej walucie. Takie konta walutowe w większości banków otwierane i prowadzone są za darmo jako dodatek do Waszego konta osobistego.

jak podróżować walutomat blog

 

Wpis powstał we współpracy z Walutomat.pl

 

4 komentarze

 1. Filip
  22 października 2016 @ 10:37

  Dla mnie podczas podróży dookoła świata świetnie się sprawdził kantor online Aliora: do tego karta w USD ma tylko jedno przewalutowanie i brak prowizji za transakcje w obcych walutach, więc można płacić plastikiem do woli :).

  Reply

 2. Obserwator Rzeczywistości
  22 października 2016 @ 08:52

  Interesujący wpis. Zaciekawiłem się tym całym tematem. Naprawdę nieźle.

  Reply

 3. My Home Rules
  22 października 2016 @ 08:49

  Nawet nigdy nie słyszałam o walutomacie! Dzięki za wskazówki!

  Reply

 4. Alexanderkowo.pl
  22 października 2016 @ 08:44

  Nigdy nie korzystałam 😉

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.