Najpiękniejsze jeziora Szkocji: Loch Ruthven

Jeziora w Szkocji są wszędzie. Mniejsze, większe robią niesamowite wrażenie! Loch Ruthven to jedno z tych, które zrobiło na mnie największe wrażenie. Malowniczo położone z piaszczystymi plażami jest świetnym miejscem do odpoczynku i przede wszystkim obserwowania ptaków!

Jezioro Loch Ruthven znajduje się dwadzieścia minut drogi samochodem od Inverness. Można tam dotrzeć na kilka sposobów, najprościej jest jadąc do Dores i tam odbić w góry w lewo, zamiast jechać wzdłuż Loch Ness. Do Loch Ruthven dojeżdżamy wąską dróżką, na której częściej spotkać można rowery i spacerujących ludzi niż samochody. Nic w tym dziwnego, widoki wokoło są niesamowite. Góry, jezioro, wrzosy – całość tworzy cudowny krajobraz! Jeżeli do tego traficie na słoneczny i ciepły dzień to będziecie zachwyceni. Zresztą sami zobaczcie:

Wcale nie potrzeba lawendy – wrzosy są równie piękne!

Jezioro i otaczające je tereny są rezerwatem. Najlepiej zostawić samochód na niewielkim parkingu i wąską dróżką pójść dalej. Po chwili spaceru dojdziecie do kilku maleńkich plaż na brzegu jeziora oddzielonych od siebie skałami i drzewami- śliczne, kameralne miejsca. Filmik z tego miejsca pokazywałam Wam już na facebook’u – klik. Jeżeli pójdziecie dróżką, dalej wzdłuż brzegu jeziora po kilku minutach spaceru dojdziecie do specjalnie przygotowanego budynku, które jest wybudowane na samym brzegu jeziora, ciut wyżej, tak, aby z wewnątrz móc obserwować ptaki. Loch Ruthven jest miejscem idealnym dla miłośników obserwowania wodnych ptaków w ich naturalnym środowisku. Można tu zobaczyć gatunki, które żyją tylko w tej części Szkocji. Trzeba jednak być do tego dobrze przygotowanym, mieć ze sobą lornetkę i dużo cierpliwości.

Spacerując wokoło jeziora znaleźliśmy niesamowite miejsce, idealne na odpoczynek, lunch czy opalanie się na kocu. Żeby tam dotrzeć trzeba przejść przez pastwisko z krowami. Miejsce jest wspaniałe! Piasek, drewniane łódeczki wokoło, spokój, góry i jezioro. Zakochałam się w tym miejscu od pierwszego wejrzenia! Wróciliśmy do samochodu po koc, jedzenie i książki – urządziliśmy sobie biwak, korzystając z pięknej pogody, która w Szkocji nie trafia się codziennie. Loch Ruthven to kolejne miejsce w Szkocji, które zrobiło na mnie niesamowite wrażenie! Tego nie da się opisać, zobaczcie te zdjęcia:

FashionVoyager

Leave a Comment

View Comments

Share
Published by
FashionVoyager

Recent Posts

Krem BB – czym się kierować podczas wyboru

Kremy Beauty Blemish, popularnie zwane BB to kosmetyki wielofunkcyjne. Dobrze dobrane zastąpią kilka innych z…

4 miesiące temu

Wracam!

Wczoraj chcąc zrobić przelew do Polski otworzyłam swojego bloga żeby odnaleźć tekst o tym, z…

8 miesięcy temu

Plaża w Nairn – świetne miejsce na spacer

Plaża w Nairn należy do jednych z największych i najdłuższych w północnej Szkocji. Podzielone portem…

2 lata temu

Szkockie góry najpiękniejsze są jesienią!

Gdzie najlepiej udać się mając gorszy dzień? W góry, szkockie góry! Zapierające dech w piersiach…

2 lata temu

Castle Fraser Szkocja i popularność Outlander’a

Castle Fraser to niewielki, ale świetnie zachowany zamek w północno-wschodniej Szkocji. Mimo swojego majestatycznego wyglądu…

2 lata temu

Magiczna Dominikana – odkryj uroki egzotycznego świata Karaibów

Największe atrakcje na Dominikanie znajdują się przede wszystkim w trzech najważniejszych pod względem turystyki regionach: Punta…

2 lata temu

Ta strona używa ciasteczka.