Skip to content
Menu

Z każdej podróży zawsze coś przywożę. Marokańskie pamiątki okazały się bardzo praktyczne, nie są to figurki, popularne magnesy na lodówkę czy muszelki (no chyba, że te własnoręcznie zbierane). Nie lubię pamiątek, które tylko stoją na półce – musi to być coś, co mocno kojarzy mi się z miejscem, w którym jestem, jest tam zrobione i jest użyteczne. Bazar w Marrakeszu mieni się milionem kolorów, ozdób, ręcznych wyrobów… jest w czym wybierać!!!

maroko torebki targ
Stragan z torebkami – jest w czym wybierać!!

Stragany pełne są kolorowych ubrań, torebek, butów, lamp, ozdób, garnków, różnego rodzaju innych naczyń…. można tam znaleźć wszystko!!! Do tego ceny podlegają negocjacji :)

stragan medina maroko
Do wyboru, do koloru
stragan naczynia maroko
Coś do kuchni też znajdziemy
buty maroko
sandały
tagine maroko
Naczynia do przygotowania tażina

Ja zdecydowałam się na torebkę, buty i spodnie. Tego typu pamiątki cieszą mnie najbardziej. Za każdym razem kiedy je zakładam na siebie wywołują uśmiech na twarzy i przypominają o wyjeździe. Wstępna cena butów wynosiła w przeliczeniu na złotówki około 500 zł, po negocjacjach moje kupiłam za około 200 zł. Wykonane są całe ze skóry, ręcznie. Mam je już ponad rok, często w nich chodzę i zupełnie się nie niszczą. Uwielbiam je!!!

Ostateczna cena torebki wyniosła około 70zł, również jest wykonana ręcznie z cielęcej skóry, miałam z nią mały ,,zapachowy” problem na początku, szczególnie kiedy namokła – pachniała krową :) ale już wywietrzała i nosi się super.

buty torebka pamiątki
Moje skarby 🙂
buty skórzane maroko
Na mnie wyglądają tak!

Jakiego typu pamiątki przywozicie ze swoich podróży?

 

 

Więcej o Maroko?? –> klik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.