Plaża w Nairn – świetne miejsce na spacer

Plaża w Nairn należy do jednych z największych i najdłuższych w północnej Szkocji. Podzielone portem na dwie części wybrzeże jest świetnie dostosowane nie tylko dla tych, którzy uwielbiają spacery boso po piasku, ale również dla rowerzystów czy mam z wózkami.

Podobno albo kocha się góry, albo plaże. Zdecydowanie jestem ogromną miłośniczką tych drugich, ale nie mogę powiedzieć, że gór nie lubię – przecież to właśnie tam się wychowałam! Może właśnie dlatego Szkocja to dobre miejsce dla mnie – prosto z gór mogę wybrać się nad morze! Nie da się ukryć, że to właśnie plaże są moim ulubionym miejscem na spacer. Najbliższa i niesamowicie piękna plaża w Nairn znajduje się niecałe 15 mil od Inverness, dojazd samochodem zajmuje tam niespełna pół godziny.

Plaża w Nairn

Wybrzeże w tej części Szkocji jest piękne, plaże są bardzo szerokie i piaszczyste, często obsypane wyrzuconymi przez morze muszlami i wodorostami. Od cywilizacji oddzielają je wydmy, które są najlepszym schronieniem przed wiatrem oraz idealnym miejscem na piknik. Centralnym punktem wybrzeża w Nairn jest niewielki port, który dzieli plażę na dwie części. Jedna z nich (ta dominująca na zdjęciach) to dzika, szeroka, piaszczysta plaża ciągnąca się kilka kilometrów.

Druga część wybrzeża jest już zdecydowanie węższa i bardziej kamienista, równolegle do plaży ciągnie się asfaltowa droga, którą można spacerować czy jeździć na rowerze, tam też znajduje się plac zabaw, siłownia na świeżym powietrzu oraz mała restauracyjka z pysznymi lodami. Jedynym minusem jest parking. Latem przyjeżdża tutaj tak dużo ludzi, że zawsze brakuje tutaj miejsc parkingowych.

Plaża w Nairn to śliczne miejsce. Uważam, że swoją urodą dorównuje nie jednej rajskiej plaży w Azji czy na Karaibach z jedną małą różnicą jaką jest … temperatura. Niestety w Szkocji bardzo rzadko przekracza ona 20 stopni i dni w roku, w których możliwe jest plażowanie policzyć możemy na palcach jednej ręki. Nie zraża to jednak ludzi, którzy odwiedzają to miejsce bardzo często korzystając z każdego słonecznego dnia. Sama nie mogę się już doczekać prawdziwej wiosny i lata, kiedy będę mogła pojechać do Nairn na spacer i lunch na wydmach!

Jeżeli spodobał Ci się to miejsce i chciałbyś zobaczyć inne szkockie plaże tutaj znajdziesz artykuł o plażach w Szkocji, które już odwiedziłam. Możesz też w komentarzu zostawić nazwę kolejnej. Na pewno skorzystam i odwiedzę ja przy najbliższej okazji!

FashionVoyager

Leave a Comment

View Comments

  • A czy byłaś na Szetlandach? My w tamtym roku odwiedziliśmy rewelacyjne Wyspy Owcze i powoli przymierzamy się do Szetlandów właśnie.

  • Piękne widoki! Odwiedziłam dotychczas tylko jedną szkocką plażę - podczas pobytu na Isle of Skye. Było to miejsce, wobec którego miałam najmniej oczekiwań, więc byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Trafił nam się fajny słoneczny dzień, więc w sumie usnęliśmy w kurtkach na plaży ;) pełny chillout

Share
Published by
FashionVoyager

Recent Posts

Dieta pudełkowa

Dieta pudełkowa - czy daje możliwość konfiguracji menu? Usługi firm cateringu dietetycznego są dla wielu…

2 tygodnie temu

Efekty stosowania odżywek do rzęs

Każda kobieta marzy o tym, by jej rzęsy prezentowały się pięknie i naturalnie. Długie, podkręcone…

2 miesiące temu

Wracam!

Wczoraj chcąc zrobić przelew do Polski otworzyłam swojego bloga żeby odnaleźć tekst o tym, z…

1 rok temu

Szkockie góry najpiękniejsze są jesienią!

Gdzie najlepiej udać się mając gorszy dzień? W góry, szkockie góry! Zapierające dech w piersiach…

3 lata temu

Castle Fraser Szkocja i popularność Outlander’a

Castle Fraser to niewielki, ale świetnie zachowany zamek w północno-wschodniej Szkocji. Mimo swojego majestatycznego wyglądu…

3 lata temu

Magiczna Dominikana – odkryj uroki egzotycznego świata Karaibów

Największe atrakcje na Dominikanie znajdują się przede wszystkim w trzech najważniejszych pod względem turystyki regionach: Punta…

3 lata temu

Ta strona używa ciasteczka.