Jak wyglądają plaże w Gambii?

Nie da się ukryć, że to właśnie piekne plaże w Gambii przyciągają tysiące turystów w to miejsce. Większość ludzi przyjeżdża tu wypocząć, poleżeć na białym piasku, popływać w lazurowym oceanie i spacerować wśród palm. Warto? Sami zobaczcie!

Do tej pory Gambię przedstawiałam z zupełnie innej strony. Wyprawy, wyjazdy, hipopotamy, krokodyle… ale ten maleńki kraj ma jeszcze jedną ogromną zaletę – piękne plaże i ciepły ocean! Biały piasek, mnóstwo palm, lazurowa woda i piękne widoki to właśnie to, czego oczekuje większość ludzi przyjeżdżając do Gambii. Wcale im się nie dziwię, te plaże są śliczne!

Plaże w Gambii rozciągają się na całej linii brzegowej, od Bandżulu aż do granicy kraju, Kartong. Po północnej stronie rzeki Gambia również znajdują się piękne plaże, to właśnie tam znajduje się rajska wysepka – coconut island, na której pełno jest palm kokosowych i właśnie plaż. Nie udało mi się zobaczyć tego miejsca – jeżeli byliście, dajcie znać czy warto. Plaże w centrum Senegambii opanowane są przez bary, hotele i restauracje – szczerze mówiąc to tutaj jest najbrzydsza część plaży, właśnie przez to, że tak skomercjalizowana. Im dalej od cywilizacji tym piękniej, dlatego polecam długi spacer wzdłuż plaży, kiedy hotele się skończą zostanie już tylko biały piasek i ocean.

Plaże w Gambii są piękne, ale przede wszystkim dzikie. Słynna rajska plaża znajduje się w Sanyang, ale polecam długi spacer wzdłóż wybrzeża – odkryjecie wtedy naprawdę cudowne zakątki i plaże z widokami jak z pocztówek. Mi najbardziej podobały się te pomiędzy Tanji a Sanyang. Zobaczcie sami:

Jeżeli zdecydujecie się wyjechać z Senegambii i pojedziecie wzdłóż wybrzeża możecie być prawie pewni, że kiedy traficie na plażę będzie ona pusta i cała dla Was (nie licząc kilku lokalnych rybaków, którzy na niej mieszkają).Takie plaże to idealne miejsce, dla tych którzy nie lubią tłumów, ale też tych, którzy uwielbiają fotografować piasek i ocean…

Plaże w Senegambii:

Plaże w okolicy Tanji:

O rajskiej plaży w Sanyang przeczytacie tutaj -klik.

Do tego piękne zachody słońca:

Jak widzicie Gambia ma wiele do zaoferowania nie tylko dla miłośników zwierząt i safari, ale również dla tych, którzy urlop wolą spędzić na piasku. Jak Wam się podoba?

FashionVoyager

Leave a Comment

View Comments

Share
Published by
FashionVoyager

Recent Posts

Krem BB – czym się kierować podczas wyboru

Kremy Beauty Blemish, popularnie zwane BB to kosmetyki wielofunkcyjne. Dobrze dobrane zastąpią kilka innych z…

2 tygodnie temu

Wracam!

Wczoraj chcąc zrobić przelew do Polski otworzyłam swojego bloga żeby odnaleźć tekst o tym, z…

4 miesiące temu

Plaża w Nairn – świetne miejsce na spacer

Plaża w Nairn należy do jednych z największych i najdłuższych w północnej Szkocji. Podzielone portem…

2 lata temu

Szkockie góry najpiękniejsze są jesienią!

Gdzie najlepiej udać się mając gorszy dzień? W góry, szkockie góry! Zapierające dech w piersiach…

2 lata temu

Castle Fraser Szkocja i popularność Outlander’a

Castle Fraser to niewielki, ale świetnie zachowany zamek w północno-wschodniej Szkocji. Mimo swojego majestatycznego wyglądu…

2 lata temu

Magiczna Dominikana – odkryj uroki egzotycznego świata Karaibów

Największe atrakcje na Dominikanie znajdują się przede wszystkim w trzech najważniejszych pod względem turystyki regionach: Punta…

2 lata temu

Ta strona używa ciasteczka.