Skip to content
Menu

O czym pamiętać podróżując we dwoje? Jak pogodzić potrzeby swoje i partnera? Wierzcie mi, to da się zrobić, a wspólne podróże mogą być źródłem ogromnej satysfakcji!

Wyobrażasz sobie rzucić wszystko, spakować cały swój dobytek do plecaka i ruszyć ze swoim partnerem w podróż dookoła świata? Jeżeli tak to gratuluję! Jeżeli nie, nie ma czym się martwić. Żeby wyruszyć w taką podróż, zresztą jak w każdą podróż we dwoje trzeba być bardzo wyrozumiałym. Podróżując we dwoje musimy pamiętać o potrzebach partnera, nie odrzucając jednak swoich na dalszy plan, troszczyć się nie tylko o siebie, ale często dużo bardziej o tą drugą osobę. Nie dziwię się, że pary, zaraz po ślubie, czy nawet jeszcze przed, decydują się na długą, czasem nawet kilkuletnią podróż po świecie. To świetny sprawdzian dla związku. Skoro przetrwa taką podróż, powinien przetrwać wszystko. Przecież w trakcie takiej podróży ludzie są ze sobą 24 godziny na dobę, czasem w ciasnym namiocie czy dalekobieżnym autobusie. Niezależnie od sytuacji (nieraz ekstremalnych), pogody czy nastroju. Razem.

10 wskazówek o czym nie zapominać podróżując we dwoje

(świetnie sprawdzają się również na co dzień)

1.   Mów otwarcie czego potrzebujesz

Nie oczekuj od partnera, że się domyśli o co Ci chodzi. Musisz o tym otwarcie i prosto mówić. Nie udawaj, że wszystko jest ok, kiedy on podczas jednej podróży odwiedza piąty stadion piłkarski, a nie zobaczyliście jeszcze żadnego zamku, które Ty tak lubisz. Skoro chcesz żeby twoje potrzeby były brane pod uwagę, mów o nich.

2.   Dbaj o Wasze rytuały

Karmienie się podczas posiłku, wymienianie talerzami, aby każdy miał okazję spróbować wszystkich dań, buziak na czerwonym świetle czy selfie z muzeum w tle – to dobre nawyki, które budują poczucie bezpieczeństwa. Słowo klucz, po którym tylko Wy się uśmiechacie? Właśnie dzięki takim rzeczom, które oznaczają coś tylko dla Was oboje będziecie czuli się dobrze i bezpiecznie ze sobą.

podróżując we dwoje fashionvoyager

podróżując we dwoje fashionvoyager

3.   Zacznij myśleć w kategorii my, a nie ja

Myślenie w kategoriach „co my, jako związek, na tym zyskamy” (zamiast „co ja z tego będę miał”) buduje silny fundament, na którym partnerzy mogą bazować w trudnych chwilach. Także w podróży, kiedy decyzje nie raz trzeba podejmować szybko i bez możliwości rozmowy z drugą połówką myślenie o Nas, a nie o sobie przynosi dobre rezultaty.

podróżując we dwoje fashionvoyager

4.   Komplementuj i podziwiaj

Życie w podróży mija szybko, zachwycamy się tym co widzimy, miejscami, które odwiedzamy, kulturą, którą chłoniemy. Czy pamiętamy wtedy, że obok nas jest osoba, która również czeka na dobre słowo? Pamiętaj, aby każdego dnia docenić to, co druga połowa dla Ciebie zrobiła. Niezależnie czy będzie to herbata czy lot balonem. Sprawisz, że on/ona poczuje się zauważony, ważny dla Ciebie, kochany. Pomyśl jak miło Ci, gdy słyszysz od innych, jak wychwalał Cię wspólny znajomy? Będzie jeszcze milej, gdy Twój partner będzie robić to samo.

podróżując we dwoje fashionvoyager

5.   Pamiętaj o niespodziankach

Jesteście ze sobą od kilku lat, znacie się jak łyse konie i wydaje Ci się, że już nic nie trzeba robić, ,,bo przecież on wie”. Nie. Podczas podróży zorganizuj coś bez jego wiedzy, zabierz go w miejsce, które on lubi nie mówiąc mu o tym. Zrób mu prezent. Kup jej kwiaty bez powodu. Wiem, teraz padnie słynne ,,nie wiem co jej kupić”. To nieważne, ważne są intencje i to, że myślisz o drugiej osobie, a w ten sposób pokazujesz, że jest ważny/-a. A może by tak zaprosić ją na randkę?

podróżując we dwoje fashionvoyager

6.  Dbaj, aby być obok w ważnych momentach

On zawsze chciał skoczyć ze spadochronem, a Ty boisz się wysokości? Wiesz, że do dla niego ważne, ale za nic na świecie nie wsiądziesz do helikoptera i nie będziesz obserwować jak z niego wyskakuje. Co więcej, pewnie mu nawet będziesz to wybijać z głowy, bo niebezpieczne itp… Wiem, to ekstremalny przykład, ale postaraj się być obok drugiej osoby, kiedy w jej życiu dzieje się coś ważnego, niech wie, że może na Ciebie liczyć.

7.  Rozmawiaj, kłótnie kończ zgodą, a nie racją

Jesteście na drugim końcu świata, odwiedzając miejsce, w którym miało być cudownie, pięknie i sielsko, a zamiast tego trafiacie w okropne miejsce, gdzie jeszcze wywiązuje się mały konflikt z tubylcami. Straciliście cały dzień, może dwa, nie bardzo wiecie gdzie dalej jechać… Zaczynacie rozmowę, macie inne zdania na dany temat i zaczyna się przegadywanie: Mówiłem, że tak będzie! Wiedziałam, jaki jesteś! Tylko po co kłótnia? A po to żeby udowodnić sobie kto ma rację, kto jest zwycięzcą, a kto przegranym. Nic to nie da. Kiedyś gdzieś przeczytałam, że w związku są dwie opcje: abo będziesz miał rację, albo będziecie szczęśliwi. Kłótnia dla zasady moje na wierzchu nie ma sensu.

8.  Bądź obok, przytulaj

Nie oszukujmy się, jak bardzo kochamy podróże, to wszyscy mamy czasem gorszy dzień czy zły humor. Nie codziennie trzeba zdobywać najwyższe szczyty gór. Bliskość w związku to bardzo ważna rzecz, cementuje go. Nie wyobrażam sobie dnia, żeby będąc w podróży we dwoje (ale w codziennym życiu też) nie poświęcić trochę czasu tylko dla siebie nawzajem. A Wy?

9.  Czekaj na drugą osobę

Nie wiem jak Wam, ale mi prosta wiadomość ,,czekam na Ciebie” zawsze poprawia humor. Nie mówiąc już o tym jak lubię być odbierana przez niego z dworca czy lotniska. Takie zachowania mają dla mnie ogromną moc, bo sprawiają, że czuję, iż ktoś o mnie dba i czeka.  Wyruszając  w podróż zazwyczaj jesteście razem 24 na dobę, ale pamiętaj, aby w momencie, kiedy druga strona wyszła akurat po zakupy na kolację pokazać jej, że czekasz i napisać krótkie ,,myślę o Tobie”. Wróci uśmiechnięta, gwarantuję!

podróżując we dwoje fashionvoyager

10.  Pamiętaj, aby mieć czas tylko dla siebie

To bardzo ważne, bo siedząc sobie na głowie przez siedem dni w tygodniu można czasem zwariować, albo, co gorsza, przestać doceniać to, że druga osoba jest obok. Nawet w podróży należy pamiętać, aby zostawić trochę przestrzeni dla każdego z Was. Każdy potrzebuje chwili dla siebie, a jeżeli zadbasz o to, aby partner mógł zająć się tym co lubi, on zrobi to samo. Jednocześnie mając czas tylko dla siebie nie doprowadzasz do tego, że czujesz się wykorzystany kiedy robisz coś dla drugiej strony.

Co dla Was jest najważniejsze podróżując we dwoje? Może coś pominęłam? Dajcie znać w komentarzu!

Klikając tutaj zobaczysz wymówki, jakie najczęściej słyszę proponując komuś wyjazd.

Jeżeli chcesz się podzielić artykułem ze znajomymi naciśnij tutaj:

4 komentarze

 1. Shoei Warszawa
  16 maja 2016 @ 13:15

  Rzeczywiście fajny tekst, dobrze jest raz na jakiś czas przypomnień o rzeczach z pozoru oczywistych, a tak często zaniedbanych.
  PS. Wdarł się jeden błąd ” kub jej kwiaty”. Nie ma za co 😉

  Reply

  • FashionVoyager
   20 maja 2016 @ 16:17

   Dzięki, poprawiam 🙂

   Reply

 2. Paulina
  8 maja 2016 @ 18:20

  Myślę, że są to bardzo ważne punkty, które trzeba pielęgnować każdego dnia:) Dzięki temu związek to wspaniała przygoda:)

  Reply

 3. Przekraczając Granice
  5 maja 2016 @ 06:10

  Fajny i pożyteczny tekst 🙂

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.