Categories: Lifestyle

,,Straciłem przyjaciela” Nie, to nie wina Twojej dziewczyny!

Wyniki badań naukowców z uniwersytetu w Oxford, którzy zbadali strukturę, rozmiar i sposób zarządzania naszymi relacjami społecznymi, pokazały, że zdobywając nową miłość, tracimy dotychczasowych przyjaciół. ,,Straciłem przyjaciela” według badań te słowa wypowiada co 3 osoba rozpoczynająca nowy związek.

Wchodząc w związek poświęcamy się w większym już mniejszym stopniu tej drugiej osobie. Chcąc nie chcąc musimy z czegoś zrezygnować na rzecz spędzania czasu z nową, drugą połówką. Niezależnie czy będzie to gra komputerowa, medytacja, zabawa z kotem czy piwo z kumplem – coś na tym ucierpi. Na tym polega życie, musimy wybrać. Doba ma tylko 24 godziny , nie uda Ci się pogodzić wszystkiego. Więc zaczyna się, spędzasz coraz więcej czasu z dziewczyną/ chłopakiem a coraz mniej przed komputerem czy z kumplem. Nie dla tego, że ona Ci kazała, a dlatego, że sam tak chcesz i sam tak wybrałeś(-aś). Poznając kogoś jesteśmy tak zauroczeni, że sami przewracamy całą swoją dotychczasową  hierarchię do góry nogami, ale powtarzam, sami to robimy! Zauroczenie i zakochanie powoduje, że ta osoba wspina się na szczyt listy i deklasuje nawet piwo z najlepszym przyjacielem J Źle napisałam, to nie ta osoba się tam wspina, to Ty ją tam umieszczasz. Z własnej woli!

A potem mijają tygodnie, miesiące, kumpel czeka i czeka, a Ty ciągle mówisz, że dziś z Anią wychodzisz.  Przecież to jasne, że kumpel w końcu powie: ,,To jej wina! Jak jej nie było miałeś czas’’. Po takich, słowach od ,,przyjaciela’’ (umieściłam słowo przyjaciel w cudzysłowie, bo uważam, że prawdziwy przyjaciel nie powinien w ten sposób oceniać osoby, która wybrałeś) w Twojej głowie zaświeci się ostrzegawcza lampka:  fakt, przed nią tak nie było. I znalazł się kozioł ofiarny.  Czas mija. Upojenia zakochaniem w głowie coraz mniej, rzeczywistości coraz więcej. Widzisz, że do gry nie wrócisz, bo wszyscy już dawno przerzucili się na inną (o której nawet nie słyszałeś), kot znalazł już sobie innego domownika, któremu przesiaduje na kolanach a kumpel ma żal za to, że nie miałeś dla niego czasu wtedy kiedy on chciał. Kto jest temu winien? Oczywiście, przecież najprościej zrzucić na kogoś J Więc obrywa się partnerowi. Kto z nas choć raz nie kłócił się w podobny sposób?

– To przez Ciebie Janek (wstaw dowolne imię, żenskie też) się do mnie nie oddzywa, to Ty chciałaś iść do kina, kiedy miałem się z nim spotkać.

– Ja nawet nie wiedziałam, że masz się z nim spotkać, przecież mówiłeś, że chętnie ze mną pójdziesz…

I tak dalej.

No właśnie, bo sami wybieramy na co poświęcamy czas. Rezygnując z kawy z przyjaciółką na rzecz wieczoru z facetem, albo z rozmowy z kumplem, bo dziewczyna chce się poprzytulać i oglądnąć film. Przyjaciółka zła, kumpel też i przy następnej okazji nie omieszka tego zaznaczyć wrzucając krótkie:

– Wiesz, odkąd jesteś z Tomkiem, to jesteś jakaś inna, w ogóle nie da się z Tobą pogadać. On chyba źle na Ciebie wpływa.

I zaczyna się w Twojej głowie tworzyć cała historia wokoło tego. Może faktycznie, ona (on) mną manipuluję, za dużo jej (mu) poświęciłam (-em) i już jest wokół czego się zaczepić.

Nie!!! To nie tak. To Ty zrezygnowałeś z kumpla na rzecz dziewczyny, bo chciałeś! Dobrze Ci się  z nią spędza czas (nie raz lepiej niż z kumplem) i dlatego wolisz zostać z nią a nie iść na kolejne piwo. Nie możesz jej za to obwiniać. To Twoje wybory. Bo każdy w życiu dochodzi do momentu kiedy musi wybrać. W prawo, albo w lewo.

 

Kliknij tu, aby poczytać dlaczego warto podróżować.

FashionVoyager

Leave a Comment

View Comments

  • Zawsze mnie zastanawiały takie pary. Jest się przyjaciółmi kilka lat i nagle zaczyna iskrzyć?? :)

  • Zawsze mnie zastanawiało jak to jest w takich parach :) Jest się przyjaciółmi kilka lat i nagle zaczyna iskrzyć?? :)

 • Żyć bez kobiety trudno a z kobieta jeszcze trudniej. Trzeba nauczyć się ogarniać swoje życie, ogarniać życie drugiej połówki, wasze wspólne, przyjaciół rodzinę ,psa i podatki. Tak trochę pół-żartem, pół-serio. Najtrudniejsze jest jednak nauczyć się z czegoś zrezygnować. Nieraz są takie sytuacje,m że nie widzisz się z kumplem od miesiąca a on dzwoni akurat kiedy wracacie z przejażdżki rowerowej. Sytuacja beznadziejna, ale zdarza się często. Jedynym rozwiązaniem jest nauczyć się odmawiać ( kumplowi, ale i dziewczynie ). Da się połączyć te dwie rzeczy, ale nie zawsze i nie w każdej sytuacji. Czasami jedno musi odpuścić a czasami drugie. Życie z drugą osobą wymaga wyrzeczeń dlatego warto się nad tym dobrze zastanowić.

 • No rzeczywiście jest tak, ale tylko przez pierwsze miesiące. Później równowaga powraca. W końcu świat się na naszym partnerze nie kończy. Jeśli przyjaciel jest przyjacielem, to zrozumie i poczeka :)

 • Bardzo dobry tekst i ciekawe spostrzeżenia. Prawdziwy przyjaciel bedzie zawsze wspierał i zawsze można na niego liczyć

 • Trafne spostrzeżenia :) Ale czasem gdy "miłość się ulatnia" niektórzy odwracają kota ogonem :)

 • Kiedyś, jak jeszcze nie wiedziałam co to jest miłość to zarzekałam się, że nigdy nie odwrócę się od przyjaciół, jak się zakocham. Miłość przyszła i to było silniejsze ode mnie! Chciałam dzielić czas, ale nie potrafiłam. Niektórych przyjaciół miałam wyrozumiałych i dzisiaj są obok mnie. A niektórzy odeszli - trudno :( Jednak na szczęście nigdy nie obarczyłam drugiej połówki winą za oddalenie się od przyjaciela :)

  • Tak działa zauroczenie i chcąc nie chcąc tego nie zmienimy, zakochujemy się i cały świat wokoło przestaje istnieć, przyjaciele też się zakochują więc powinni być wtedy wyrozumiali. To, swoją drogą, dobry test na prawdziwych przyjaciół!

 • Dla mnie sytuacja jest fikcyjna. Moja dziś już żona pamietała i wypychała na spotkania z kolegami i przyjaciółmi. I z vicewersa. Żeby nikogo nie zaniedbywać. Nikt nie jest poszkodowany. Dąsów brak. Zmiany przebiegły spokojnie. Nikt nie ma mysluwy o manipulowaniu. :)

  • Dlatego jest żoną a nie byłą :D albo po prostu odpoczywała wtedy od Ciebie ;) A poważnie to dobrze, że o tym pamiętaliście, bo takie sytuacje jak opisuję są dość częste.

 • mam wrażenie, że "wolnym przyjaciołom" najtrudniej pogodzić się z tym faktem, co nie przeszkadza im oczekiwać wyrozumiałości, gdy sami sobie kogoś znajdą :)

  • No tak, bo nie znają tego z autopsji i cierpią na nadmiar czasu :) A gdy już taki przyjaciel się zakocha to znika bez śladu ... :)

  • No tak, bo nie znają tego z autopsji i cierpią na nadmiar czasu :) a gdy już taki się zakocha to znika bez śladu :)

Share
Published by
FashionVoyager

Recent Posts

Efekty stosowania odżywek do rzęs

Każda kobieta marzy o tym, by jej rzęsy prezentowały się pięknie i naturalnie. Długie, podkręcone…

4 dni temu

Wracam!

Wczoraj chcąc zrobić przelew do Polski otworzyłam swojego bloga żeby odnaleźć tekst o tym, z…

1 rok temu

Plaża w Nairn – świetne miejsce na spacer

Plaża w Nairn należy do jednych z największych i najdłuższych w północnej Szkocji. Podzielone portem…

2 lata temu

Szkockie góry najpiękniejsze są jesienią!

Gdzie najlepiej udać się mając gorszy dzień? W góry, szkockie góry! Zapierające dech w piersiach…

2 lata temu

Castle Fraser Szkocja i popularność Outlander’a

Castle Fraser to niewielki, ale świetnie zachowany zamek w północno-wschodniej Szkocji. Mimo swojego majestatycznego wyglądu…

2 lata temu

Magiczna Dominikana – odkryj uroki egzotycznego świata Karaibów

Największe atrakcje na Dominikanie znajdują się przede wszystkim w trzech najważniejszych pod względem turystyki regionach: Punta…

2 lata temu

Ta strona używa ciasteczka.