Categories: Lifestyle

5 sposobów na udane święta w Wielkiej Brytanii

Co roku większość z nas, emigrantów, staje przed dylematem: jak spędzić święta Bożego Narodzenia? Jechać do kraju, czy zdecydować się na święta w Wielkiej Brytanii. Z jednej strony drogie bilety, załatwienie dni wolnych od pracy; z drugiej – brak bliskości z najbliższymi. Zobaczcie jakie są moje sposoby na udane święta.

Muszę przyznać, że należę do rodzinnych osób. Od zawsze Wigilię i święta Bożego Narodzenia spędzałam w dużym, rodzinnym gronie – rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, było nas sporo. Dlatego do pierwszych świąt ,,na swoim” planuję się dobrze przygotować. Nie odtworzę atmosfery z domu rodzinnego, ale jestem w stanie stworzyć swoją, równie ciepłą i świąteczną. Może dlatego już kilka dni temu wyciągnęłam choinkę i wkrótce zamierzam ją ubrać. To właśnie takie małe elementy jak świąteczne dekoracje, wybieranie prezentów, choinka, świece o zapachu cynamonu sprawiają, że od razu czuję się lepiej i zdecydowanie bardziej świątecznie.

 

5 sposobów na udane święta w Wielkiej Brytanii

 1. Ustalcie priorytety

Moim zdaniem istotną sprawą przed rozpoczęciem przygotowań do świąt jest zastanowienie się, co dla każdego z kim będziemy je spędzać jest ważne, by było to obecne podczas świąt. Nas będzie dwoje więc myślę, że z dostosowaniem się nie będzie najmniejszego problemu. Ludzie jednak są różni, dla jednego istotna jest udekorowana choinka, dla innego natomiast obowiązkowy jest opłatek na stole czy możliwość posłuchania kolęd albo zjedzenie tradycyjnej porcji karpia. Uwzględnijmy to wszystko w świątecznych planach.

2. Stwórz atmosferę Świąt w domu

Niezależnie od wszystkiego zapach choinki, migające światełka, stroiki, renifery ciągnące sanie Mikołaja przed domem, szopka czy pachnące świece zawsze będą kojarzyć nam się ze Świętami Bożego Narodzenia. Wprowadź jak najwięcej takich elementów do swojego domu, a sprawią, że poczujesz się lepiej – nawet daleko od swoich najbliższych.

3. Nie rezygnuj z polskich tradycji

W tekście o tradycjach świątecznych w UK (klik) wspominałam, że w Wielkiej Brytanii nie obchodzi się Wigilii. Dla nas Polaków to jednak bardzo ważny dzień Świąt. Nie rezygnujcie z niego oraz tradycyjnych wigilijnych potraw. Przełam się opłatkiem z tymi, z którymi spędzasz ten dzień, przygotuj barszcz z uszkami, pierogi czy karpia. Nie pozwól aby to, że jesteś daleko od Polski wpłynęło na Twój świąteczny nastrój.

 4. Pamiętaj o swoich bliskich w Polsce

Większość z nas zostawiła dużą część swoich rodzin w Polsce i to właśnie w Święta tęsknimy za nimi najbardziej. Pamiętajcie jednak, że dzisiejsza technologia pozwala się nie tylko usłyszeć, ale i zobaczyć! Skorzystajcie z tych możliwości, które dają nam komunikatory. Zadzwońcie, złóżcie życzenia, porozmawiajcie, można również wspólnie posłuchać kolęd. Ja w tym roku planuję również zadbać o niewielkie upominki dla moich bliskich w Polsce. Nie chciałam w to angażować nikogo z rodziny dlatego znalazłam świetną alternatywę. Zakupy prezentów świątecznych zrobiłam w polskich sklepach online za pomocą platformy EasySend. Płatności były wykonane z mojego brytyjskiego konta, nie musiałam posiadać żadnego dodatkowego konta walutowego. Takie rozliczenie pozwoliło mi sporo zaoszczędzić na kursie walut (chyba wszyscy wiemy jak wyglądają one w bankach).

Mam dla Was prezent!

Razem z firmą EasySend przygotowałam dla Was kod na darmowy przelew SuperFAST (jego realizacja trwa nawet do 10 minut) wykonany właśnie przy pomocy EasySend. To idealna szansa na to, abyście na własnej skórze i całkiem za darmo przekonali się jak działa platforma. Wystarczy, że przy realizacji przelewu wpiszecie kod FASHIONVOYAGER, a wykonanie przelewu będzie bezpłatne. Spróbujcie i dajcie znać jak podoba Wam się korzystanie z EasySend. Będę wdzięczna za Wasze opinie!

5. Zrób zakupy odpowiednio wcześnie

Zwłaszcza w polskim sklepie. Większość z produktów używanych przez nas przy przygotowaniach do Wigilii jest nie do kupienia w tradycyjnych, brytyjskich sklepach. Mam na myśli karpia, kapustę kiszoną, zmielony mak czy biały ser. Pamiętajcie o tym, aby w takie produkty zaopatrzyć się wcześniej. Na kilka dni przed świętami może się okazać, że polskie sklepy świecą pustkami i będziemy musieli zrezygnować z ulubionych wigilijnych potraw.

Podpowiecie jak Wy przygotowujecie się do świąt zagranicą czy w UK?

O tym jak wyglądają brytyjskie tradycje świąteczne przeczytasz tutaj.

FashionVoyager

Leave a Comment
Share
Published by
FashionVoyager

Recent Posts

Dieta pudełkowa

Dieta pudełkowa - czy daje możliwość konfiguracji menu? Usługi firm cateringu dietetycznego są dla wielu…

2 tygodnie temu

Efekty stosowania odżywek do rzęs

Każda kobieta marzy o tym, by jej rzęsy prezentowały się pięknie i naturalnie. Długie, podkręcone…

2 miesiące temu

Wracam!

Wczoraj chcąc zrobić przelew do Polski otworzyłam swojego bloga żeby odnaleźć tekst o tym, z…

1 rok temu

Plaża w Nairn – świetne miejsce na spacer

Plaża w Nairn należy do jednych z największych i najdłuższych w północnej Szkocji. Podzielone portem…

3 lata temu

Szkockie góry najpiękniejsze są jesienią!

Gdzie najlepiej udać się mając gorszy dzień? W góry, szkockie góry! Zapierające dech w piersiach…

3 lata temu

Castle Fraser Szkocja i popularność Outlander’a

Castle Fraser to niewielki, ale świetnie zachowany zamek w północno-wschodniej Szkocji. Mimo swojego majestatycznego wyglądu…

3 lata temu

Ta strona używa ciasteczka.