Skip to content
Menu

Niezależnie czy pracujesz za granicą na stałe, sezonowo czy wyjeżdżasz w delegację powinieneś pamiętać o ubezpieczeniu siebie i swojej rodziny. Przeglądnęłam oferty i wybrałam najlepsze dla tych, którzy podróżują i pracują za granicą.

Większość osób planując zagraniczny wyjazd zupełnie zapomina o ubezpieczeniu. Pochłonięci jesteśmy planowaniem podróży, pakowaniem, szukaniem mieszkania. Zastanawiamy się gdzie szukać pracy i jak szybko uda nam się stanąć na nogi. Zupełnie jednak nie myślimy o tym, co stanie się kiedy dopadnie nas choroba lub przydarzy się wypadek.

Według danych GUS liczba polskich emigrantów na koniec 2014 roku wyniosła 2,29 milionów, z czego aż 72,8% wyjechało w  w celach zarobkowych. Polacy bardzo chętnie wyjeżdżają w poszukiwaniu pracy oraz lepszego życia. Część z nas pakuje swój dobytek i z całą rodziną wyjeżdża na stałe, inni szukają pracy tymczasowej i co roku wyjeżdżają na kilka miesięcy do pracy zostawiając swoje rodziny w domu. Wszystkie z tych decyzji wiąże się z wieloma formalnościami, każdy wyjeżdżający powinien pamiętać przede wszystkim o zapewnieniu sobie bezpieczeństwa i odpowiedniej opieki zdrowotnej, a także o ubezpieczeniu się od następstw nieszczęśliwych wypadków, szczególnie w przypadku wykonywania pracy fizycznej. Najlepiej w takim wypadku wykupić ubezpieczenie, które przeznaczone jest dla osób wyjeżdżających do pracy za granicę.

fashionvoyager ubezpieczeniu twoja karta podroze

Co ważne, wybierając ubezpieczenie musimy zwrócić uwagę co obejmuje dana polisa i czy za pracę za granicą nie zostaniemy obciążeni dodatkowymi zwyżkami składki. Przejrzałam kilka i wybrałam dla Was ubezpieczenie, z którego sama korzystam i mogę śmiało polecić.

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie Twoja Karta Podróże?

 • jednorazowa składka (110 zł do 29 roku życia, 249 zł powyżej 30tego)  zabezpiecza nas przez cały rok niezależnie czy wyjeżdżamy do pracy sezonowej czy na wakacyjny odpoczynek – bez limitu wyjazdów
 • ubezpieczenie funkcjonuje już następnego dnia po wykupieniu polisy, którą możemy nabyć online w ciągu kilku minut
 • gwarantuje ochronę przy wykonywaniu pracy fizycznej i umysłowej
 • ubezpieczenie pokryje koszty leczenia pogorszenia się stanu chorób przewlekłych, na które chorujemy
 • świetne dla wyjeżdżających kobiet ciężarnych, w razie powikłań pokrywa koszty przedwczesnego porodu (do 32 tygodnia ciąży) oraz dalsze koszty opieki nad kobietą i nowordkiem
 • pokrywa koszty leczenia u lekarza pierwszego kontaktu, specjalistów oraz leczenia szpitalnego
 • nie musimy samemu ponosić żadnych kosztów leczenia
 • obejmuje ubezpieczenie od następ nieszczęśliwych wypadków
 • na czas leczenia zorganizowana zostanie podróż, zakwaterowanie i wyżywienie osoby towarzyszącej
 • idealne dla studentów, którzy sezonowo wyjeżdżają na przysłowiowy zmywak lub zbieranie truskawek i nie chcą tracić czasu na formalności na miejscu
 • w sam raz dla osób, które oprócz pracując za granicą dużo podróżują
 • świetnie sprawdza się dla rodzin osób, które pracują za granicą i chcą je odwiedzać częściej niż raz w roku i nie martwić się za każdym razem o swoje bezpieczeństwo
 • jeżeli Twoja praca wiąże się z częstymi delegacjami zagranicznymi to TKP jest dla Ciebie
 • ubezpieczyciel od razu pokryje koszty leczenia, nie trzeba płacić ich samemu i starać się o zwrot po powrocie do kraju

Niestety ubezpieczenie często traktujemy jako zbędny wydatek i nie chcemy tracić na nie pieniędzy. Tłumaczymy sobie taką decyzją tym, że jesteśmy zdrowi, że przecież nic się nie stanie. To tylko pozorna oszczędność –  w razie wypadku lub choroby będziemy musieli zapłacić kilkanaście tysięcy złotych za kilkudniowy pobyt w szpitalu, nie wspominając już o kosztach zabiegów czy operacji.

Kliknij tutaj aby zakupić polisę oraz dowiedzieć się więcej o jej cenach i warunkach.

Macie pytania odnośnie ubezpieczenia? Piszcie w komentarzach!

STUDENT

Pamiętajcie, żeby kupując ubezpieczenie podać swój polski adres.

 

Wpis powstał we współpracy z firmą April Polska Service.

 

9 komentarzy

 1. Niagara
  15 kwietnia 2016 @ 06:45

  Czy te UB obejmuje również np:pójście do okulisty żeby sprawdził mi zwrok albo do laryngologa? Czy to jest UB tylko od nieszczęśliwego wypadku?

  Reply

  • FashionVoyager
   15 kwietnia 2016 @ 08:25

   Dotyczy tylko nagłych wypadkow

   Reply

 2. Paulina
  17 marca 2016 @ 17:33

  Bardzo ważny temat, też o tym nie pomyślałam i niestety jak przyszło co do czego to było Płać i Płacz 🙂 . A czy to ubezpieczenie jest tylko dla studentów?

  Reply

  • FashionVoyager
   17 marca 2016 @ 17:40

   Nie, ubezpieczenie jest podzielone wg wieku 1-29 opcja student i powyżej 29 Classic. Więcej informacji w zakładce ubezpieczenia

   Reply

 3. Okularnica
  17 marca 2016 @ 12:29

  Bardzo interesujacy wpis. Ja osobiscie mieszkam i pracuje w Danii, wiec zdecydowalam sie na wybranie tutejszego ubezpieczenia – masz jednak racje radzac wszystkim, ze ubezpieczenie jest bardzo wazne.

  Pozdrawiam

  Reply

 4. Emilia Lis
  17 marca 2016 @ 11:24

  Generalnie taka to beznadziejna przypadłość ludzi, że większość nie myśli w ogóle o ubezpieczeniach, a jak wydarzy się coś złego, to oczekują pomocy od Państwa, nawet sporządzenia umowy wstecz itp. Oczywiście, zawsze trzeba myśleć pozytywnie, ale be zprzesady…ubezpieczenie to podstawa i to nie tylko wakacyjne, ale i na życie, od zalania itp itd.

  Reply

  • FashionVoyager
   17 marca 2016 @ 11:31

   Zgadzam się, musimy samemu dbać o swoje bezpieczeństwo.

   Reply

 5. witek
  17 marca 2016 @ 08:26

  Mam pytanie czy jak mieszkam i pracuje w UK na stałe to taka polisa tez mnie obejmuje jak ja wykupie i cenowa jest tak jak napisane w opisie czy jest to droższe ubezpieczenie.

  Reply

  • FashionVoyager
   17 marca 2016 @ 10:52

   Tak, to ubezpieczenie obejmuje takie osoby i cena nadal jest ta sama, tylko ważne jest żeby wykupując ubezpieczenie jak kraj rezydencji podać Polskę.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.