Categories: EuropaSzkocja

Ullapool Szkocja – miejsce, gdzie zatrzymał się czas

Ullapool Szkocja – miejsce, które trzeba zobaczyć!!! Ullapool to przepiękne miasto portowe położone na zachodnim wybrzeżu wyspy. Położone w bajkowej scenerii, pośrodku niczego. Miejsce, w którym czuję jakby zatrzymał się czas, tutaj nadal nie ma supermarketu :)))

Ullapool to maleńkie miasteczko portowe w Szkocji, w regionie Highland. Dojechać tam najlepiej jest z Inverness -zajmuje  to około godziny bardzo malowniczą trasą. Zwiedzanie Ullapool najlepiej połączyć z innymi miejscami w Szkocji Północnej. To wycieczka przez pustkowia, dla tych, którzy lubią uciec od cywilizacji. Uwielbiam tamte miejsca!!! Jest tylko jeden minus, pogoda…. a dokładnie temperatura… ale jeżeli ktoś nie lubi upałów to odnajdzie się tutaj idealnie 🙂 .

Ullapool

o Ullapool pisałam już przy okazji postu o Szkocji, który znajdziecie tutaj. Miasteczko pełne jest bed&breakfast więc bez problemu można zostać tutaj na noc, pospacerować po porcie, pooglądać rybackie kutry i ich zawartość. To właśnie w tym miejscu jest zwycięski take away z 2004 roku z fish&chips, czyli miejsce sprzedające tak popularną w UK rybę z frytkami. Jest pyszna, zdecydowanie polecam!

Lokalny pub i najlepszy fish&chips w UK, przynajmniej w 2004 roku 🙂
Fish&chips Ullapool
Mniam 🙂
Porcje duże, można się podzielić 🙂
już jego

Ullapool to miejsce, w którym można odpocząć od zgiełku. W sezonie można tutaj spotkać spacerujących starszych ludzi a poza nim kilku mieszkańców w lokalnym pubie. Miasteczko liczy około 1300 mieszkańców więc spacerując po nim rano, albo po 21 nie spotkamy na ulicy nikogo. Nawet stacja benzynowa zamknięta jest od 22 do 6 rano (to dość popularne w Szkocji).

Tankujemy!

Wokół miasta rozciągają się malownicze drogi prowadzące w bajkowe i malownicze miejsca, wystarczy odjechać 10 minut od Ullapool żeby znaleźć się na kompletnym pustkowiu pełnym gór, jezior i jeleni. Ślicznie!!!

Okolice Ullapool
Stado jeleni
Ruiny zamku Ardvreck w okolicy Ullapool
Widok na zatokę, Ullapool
Widok na Ullapool

Ktoś się wybiera? 🙂

 

 

 

 

 

 

FashionVoyager

Leave a Comment

View Comments

Share
Published by
FashionVoyager

Recent Posts

Efekty stosowania odżywek do rzęs

Każda kobieta marzy o tym, by jej rzęsy prezentowały się pięknie i naturalnie. Długie, podkręcone…

12 godzin temu

Wracam!

Wczoraj chcąc zrobić przelew do Polski otworzyłam swojego bloga żeby odnaleźć tekst o tym, z…

12 miesięcy temu

Plaża w Nairn – świetne miejsce na spacer

Plaża w Nairn należy do jednych z największych i najdłuższych w północnej Szkocji. Podzielone portem…

2 lata temu

Szkockie góry najpiękniejsze są jesienią!

Gdzie najlepiej udać się mając gorszy dzień? W góry, szkockie góry! Zapierające dech w piersiach…

2 lata temu

Castle Fraser Szkocja i popularność Outlander’a

Castle Fraser to niewielki, ale świetnie zachowany zamek w północno-wschodniej Szkocji. Mimo swojego majestatycznego wyglądu…

2 lata temu

Magiczna Dominikana – odkryj uroki egzotycznego świata Karaibów

Największe atrakcje na Dominikanie znajdują się przede wszystkim w trzech najważniejszych pod względem turystyki regionach: Punta…

2 lata temu

Ta strona używa ciasteczka.