Skip to content
Menu

Rezerwując wakacyjny wyjazd wyszukiwarki czy biura podróży zawsze proponują dokupić ubezpieczenie podróżne. Sezon wakacyjnych wyjazdów rozpoczyna się lada dzień dlatego przeczytaj czy takie ubezpieczenie jest Ci potrzebne.

Planując wakacyjny wyjazd myślimy przede wszystkim o wybraniu dobrego hotelu, sprzęcie do nurkowania czy spakowaniu kremu do opalania. Zapominamy natomiast o tym, że podczas wyjazdu możemy zachorować, linie lotnicze mogą zagubić nasz bagaż albo ktoś może nas okraść. Nic w tym dziwnego – w końcu to czas odpoczynku i relaksu, a nie ciągłego zamartwiania się o to, co może się stać. Mimo, że czarnowidztwo to nic dobrego, zawsze jednak w tyle głowy kłębią się myśli, co będzie jeśli …

Nie wydaje Wam się, że ubezpieczenie się przed wyjazdem pozwoli Wam poczuć się bezpieczniej i nie zastanawiać się co będzie jeśli przykładowo ktoś z rodziny pływając w morzu nadepnie jeżowca i skorzystać będzie trzeba z wizyty u lekarza?

Na rynku dostępnych jest masę ubezpieczeń i mało kto jest w stanie orientować się w nich wszystkich, znać różnicę pomiędzy nimi i wybrać najlepsze. Często też decydujemy się na jakieś ubezpieczenie oferowane w pakiecie (na przykład do kart kredytowych), gdzie nie znamy dokładnych warunków, ale skoro doradca mówi, że w podróży też jesteśmy ubezpieczeni to myślimy, że tak jest. Nic bardziej mylnego. Na własnej skórze mieliśmy się okazję z M o tym przekonać podczas naszej samochodowej wyprawy do Istambułu (relacje z niej znajdziecie tutaj, tu oraz klikając w ten link). Teoretycznie posiadaliśmy ubezpieczenie do karty kredytowej, które miało być właśnie ubezpieczeniem w podróży i obejmować również holowanie samochodu. Stało się, auto się zepsuło i potrzebowaliśmy holowania samochodu w Bułgarii.

Niestety po krótkiej, telefonicznej rozmowie z ubezpieczycielem okazało się, że ubezpieczenie obejmuje tylko holowanie na terenie Wielkiej Brytanii i za to, tutaj w Bułgarii musimy zapłacić samemu. Teraz ubezpieczenie do karty już zmieniliśmy, mamy takie które pokrywa zasięgiem prawie cały świat. Mądry Polak po szkodzie. Pewnie czytając to nie jednemu z Was przypomina się podobna przygoda z ubezpieczeniem w roli głównej… to niestety częste sytuacje, dlatego warto tak dobrać ubezpieczenie, aby pokrywało koszty zdarzeń, które mogą Was spotkać na wyjeździe, a najczęstsze z nich to właśnie wizyty w szpitalach, skradzione portfele, dokumenty.

fashionvoyager

fashionvoyager

Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie?

Wybierając  ubezpieczenie na wakacyjny wyjazd najważniejsze jest sprawdzenie czy obejmuje ono odwiedzany przez nas kraj, szczególnie jeśli wybieramy się poza Europę. Kolejne rzecz do sprawdzenia to zakres ubezpieczenia pod kątem naszego wyjazdu czyli czy pokryje koszty skradzionego sprzętu fotograficznego lub sportowego (jeśli wiemy, że zabieramy ze sobą drogie rzeczy), czy posiada ubezpieczenie OC (czyli jeśli to my niechcący coś komuś zepsujemy lub uszkodzimy to ubezpieczyciel zapłaci za nas), czy posiada ubezpieczenie od utraty bagażu (szczególnie przy lotach samolotem), odwołania noclegu, NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków – jeżeli złamiemy rękę to musimy wiedzieć czy ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia oraz czy wypłaci nam odszkodowanie). Przy kosztach leczenia warto również dowiedzieć się czy ubezpieczyciel pokrywa je od razu czy to Wy musicie za nie zapłacić, a pieniądze zostaną Wam zwrócone dopiero po powrocie do kraju.

fashionvoyager

Gdzie znaleźć odpowiednie ubezpieczenie?

Najlepiej w internecie, bo przecież w dzisiejszych czasach wszystkiego szukamy właśnie tam. Ubezpieczyciele o tym wiedzą, dlatego coraz więcej polis ubezpieczeniowych zawieranych jest online. Takie polisy mają też dodatkową zaletę – są idealne dla tych, którzy o ubezpieczeniu przypominają sobie w ostatni wieczór przed wyjazdem, kilka kliknięć i polisa już jest na mailu.

Ja podróżując często szukałam takiej polisy, która nie będzie jednorazowa, ale da mi bezpieczeństwo w podróży przez dłuższy czas. Korzystam z polisy Twoja Karta Podróże firmy APRIL, o której więcej przeczytacie w zakładce ubezpieczenie. Roczne ubezpieczenie można tutaj wykupić już za 110 zł! Jeżeli chcesz poczytać o moim ubezpieczeniu trochę więcej kliknij tutaj.

Wiecie, że kupując ubezpieczenie teraz, przed wakacjami dostaniecie prezent od firmy? W tym tygodniu jest to termos, za tydzień inny gadżet potrzebny w podróży!

fashionvoyager

Planujesz podróż? Zobacz też 15 rzeczy, których zazwyczaj zapominamy spakować na wyjazd!

 

Wpis powstał we współpracy z firmą April Polska Service.

6 komentarzy

 1. nrnf
  10 stycznia 2018 @ 15:45

  Ubezpieczenie to ważna sprawa, ja bez niego w żadną podróż się nie wybieram 🙂

  Reply

 2. Rankomat
  16 czerwca 2016 @ 14:51

  U nas w szybki sposób sprawdzisz kwotę i zakres ubezpieczenia turystycznego. Wysokość ochrony zależna jest również od kraju docelowego jaki masz zamiar odwiedzić. Pozostajemy również do dyspozycji w razie pytań lub chęci udzielenia merytorycznej wypowiedzi przez naszych specjalistów.

  Reply

 3. Marcin
  27 maja 2016 @ 13:55

  Fajne. Czy może znasz ubezpieczenia od anulowania, odwołania lotu itp z powodów osobistych. Są takie na rynku, tylko, że jest nakaz ubezpieczenia max 2 dni po kupnie lotu. Mam kupione 13 lotów. Różne kontynenty, kupowane od połowy marca, do pierwszego tygodnia maja. Jak takie loty ubezpieczyć?

  Reply

  • FashionVoyager
   27 maja 2016 @ 15:51

   Szczerze, nigdy o takiej opcji ubezpieczenia nie słyszałam, ale poszukam czegoś o tym. Jedyne opcja przydatna w takiej sytuacji, którą znam to dokupienie opcji flex czyli możliwości zmiany daty lotu.

   Reply

   • Marcin
    27 maja 2016 @ 22:00

    Napisze na priv co znalazłem. Może będzie to jakaś wskazówka. Bo nie wyobrażam sobie kupować ubezpieczeń na każdy odcinek. A to pokrywa miedzyinnymi koszty nagłego powrotu w przypadku poważnej sytuacji życiowej.

    Reply

    • FashionVoyager
     27 maja 2016 @ 22:11

     Chętnie zobaczę co to. Faktycznie przy takich podróżach podstawowe ubezpieczenia mogą nie być wystarczające, tym bardziej do zmian w lotach.

     Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.