Jak wygląda Szkocja w zimie?

Wielokrotnie pytaliście mnie jak wygląda Szkocja w zimie i czy warto tu wtedy przyjechać, bo bilety są dużo tańsze tylko podobno ciągle pada, jest ciemno i brzydko. Owszem, czasem jest, ale nie zawsze. Widzisz to zdjęcie powyżej – odpowiedź sama się nasuwa!

Zima jak to zima, potrafi być piękna, słoneczna, śnieżna, ale także deszczowa, szara i ciemna. Nie inaczej jest w Szkocji. Jeżeli planujecie wyjazd to zdecydowanie odradzam grudzień. To chyba najbardziej ponury miesiąc w roku… Słońce wstaje dopiero po 9 rano, a ciemno robi się już po 14-tej. Do tego często pada i zachmurzenie jest ogromne dlatego zazwyczaj przez cały dzień na zewnątrz jest ciemno. Pogoda typowo depresyjna, więc ja zazwyczaj staram się wtedy wyjechać, najlepiej tam gdzie temperatury nie spadają poniżej 30 stopni. W tym roku uciekłam nawet ciut wcześniej i padło na Gambię, o której możecie poczytać tutaj.

Wracając jednak do tematu Szkocja w zimie ma wiele twarzy. Tą najbardziej ponurą, grudniową mamy już za sobą. Styczeń to zazwyczaj taki miesiąc kiedy pogoda jest w kratkę (szkocką). Jest już zdecydowanie ładniej, pojawiają się większe mrozy, spada śnieg, który utrzymuje się zazwyczaj kilka dni i szybko topnieje. Temperatura wtedy znacząco wzrasta, często sięga około 10 stopni i pokazuje się słońce. W lutym robi się już coraz ładniej, dni stają się coraz dłuższe, a w górach pojawia się kolejna partia śniegu.

Dla mnie najbardziej wyczekiwane są właśnie te dni kiedy spada śnieg. Tak rzadko mam ostatnio okazję oglądać śnieżne krajobrazy, że jak tylko jest taka możliwość – pakuję się i wyruszam na wycieczkę. Właśnie z takiej, śnieżnej Szkocji chcę Wam zdjęcia pokazać, bo moim zdaniem jest piękna. Ośnieżone góry, mgła, spacerujące po śniegu barany czy szkuciate krowy to świetny materiał do zdjęć, zresztą sami zobaczcie:

Szkocja w zimie to oczywiście też deszcz, mgły, chmury, chłodne wiatry, ale czy nie o to właśnie chodzi w Szkocji i szkockiej pogodzie? Zimowa aura sprawia, że szkockie miasteczka spowite gęstą mgłą i ciemnością mają niesamowity klimat. Podobno dla miłośników whisky to właśnie zima jest najlepszym okresem na zwiedzanie Szkocji, szkockich destylarni i delektowanie się ich produktami. Zimą w Szkocji jest też dużo mniej turystów, to istotne jeżeli planujecie zwiedzać północną Szkocję samochodem – drogi są wtedy całkiem puste i można zaraz przy nich trafić na pasące się jelenie.

Przekonałam, że Szkocja piękna jest nie tylko latem?

FashionVoyager

Leave a Comment

View Comments

Share
Published by
FashionVoyager

Recent Posts

Krem BB – czym się kierować podczas wyboru

Kremy Beauty Blemish, popularnie zwane BB to kosmetyki wielofunkcyjne. Dobrze dobrane zastąpią kilka innych z…

3 miesiące temu

Wracam!

Wczoraj chcąc zrobić przelew do Polski otworzyłam swojego bloga żeby odnaleźć tekst o tym, z…

7 miesięcy temu

Plaża w Nairn – świetne miejsce na spacer

Plaża w Nairn należy do jednych z największych i najdłuższych w północnej Szkocji. Podzielone portem…

2 lata temu

Szkockie góry najpiękniejsze są jesienią!

Gdzie najlepiej udać się mając gorszy dzień? W góry, szkockie góry! Zapierające dech w piersiach…

2 lata temu

Castle Fraser Szkocja i popularność Outlander’a

Castle Fraser to niewielki, ale świetnie zachowany zamek w północno-wschodniej Szkocji. Mimo swojego majestatycznego wyglądu…

2 lata temu

Magiczna Dominikana – odkryj uroki egzotycznego świata Karaibów

Największe atrakcje na Dominikanie znajdują się przede wszystkim w trzech najważniejszych pod względem turystyki regionach: Punta…

2 lata temu

Ta strona używa ciasteczka.