Skip to content
Menu

Na Ukrainie trwa wojna, tak to prawda. Wielu Ukraińców ginie w obronie ojczyzny a wiadomości co chwilę straszą nas nowymi informacjami z pogranicza Ukrainy i Rosji. Musicie jednak pamiętać, że Lwów leży kilkaset kilometrów od terenów, na których trwa wojna. Wyjeżdżasz na Ukrainę? To dobry pomysł!

Mimo, że na Ukrainie byłam już ponad dwa miesiące temu (ale ten czas szybko leci) nadal w komentarzach i mailach pytacie mnie czy jest tam bezpiecznie, czy nie bałam się jechać, albo wręcz z przerażeniem pytacie: jak to? Przecież tam jest wojna, jak mogłaś tam pojechać. A no mogłam. Nawet bardzo chciałam, bo mimo tego, że faktycznie wschodnia część Ukrainy jest w ogniu to Lwów czy pozostałe odwiedzone przeze mnie miasta są bezpieczne. Nie ma tam śladu wojny, jest bezpiecznie. Jedyne co jest odczuwalne w zachodniej części Ukrainy to większa bieda związana z trwającymi walkami czy, jak w Kamieńcu Podolskim, mniejszą ilością turystów zagranicznych, których przed odwiedzeniem tego miejsca powstrzymuje właśnie strach.

wyjeżdżasz na ukrainę fashionvoyager
Lwów
wyjeżdżasz na ukrainę fashionvoyager
Kamieniec Podolski
wyjeżdżasz na ukrainę fashionvoyager
Plaża w Odessie
wyjeżdżasz na ukrainę fashionvoyager
Gdzieś po drodze, przerwa na lunch

Większość ludzi ślepo wierzy temu, co przekazują media takie jak telewizja czy prasa. A skoro one mówią, że na Ukrainie jest wojna to automatycznie skreślają cały kraj. Tych, którzy się wybierają tam nazywają szaleńcami.

Byłam, widziałam. Powtarzam. Zachodnia Ukraina nie jest niebezpieczna. Odwiedź Lwów, Kamieniec czy nawet Odessę. Przecież to szczególne miejsca dla Polaków. To nasza historia. Wasz wyjazd pomoże Ukrainie. Przez obecną sytuację w kraju wartość waluty spadła bardzo mocno co sprawiło, że Ukraina stała się dla nas atrakcyjna cenowo. Dlaczego nie połączyć przyjemnego z pożytecznym? Wierzcie mi, niewiele jest już miejsc, w których za full obiad dla 2 osób zapłacicie 20zł. Wasza obecność tam będzie wybawieniem dla ludzi pracujących w branży turystycznej. Pomóżcie w ten sposób, odwiedźcie Ukrainę.

wyjeżdżasz na ukrainę fashionvoyager
Zakupy w Parku Zofiówka
wyjeżdżasz na ukrainę fashionvoyager
Park Zofiówka

wyjeżdżasz na ukrainę fashionvoyager

Jednak trzeba mieć świadomość, że na Ukrainie trwa wojna.  Krym został jej odebrany,  republika doniecka i ługańska stoją w ogniu. Z lotniska, na którym kilka lat temu lądowały samoloty pełne kibiców piłki nożnej chcących obejrzeć mecz Mistrzostw Europy  zostały tylko gruzy.

wyjeżdżasz na ukrainę fashionvoyagerwyjeżdżasz na ukrainę fashionvoyager

Cudownie wspominam podróż przez Ukrainę, dlatego zrobiłam tutaj dla Was podsumowanie moich wpisów dotyczących tego kraju 🙂 Klikając na konkretny wpis zobaczycie co się tam kryje.

Relacja z mojej podróży przez Ukrainę.

Dalsza część podróży.

Co zobaczyć we Lwowie.

Park Zofiówka – piękne zdjęcia.

Zgłodnieliście? Kuchnia ukraińska w pigułce.

Zamek w Kamieńcu Podolskim.

Odessa i znikające plaże.

 

 

 

3 komentarze

 1. Mariusz-Cukruś
  22 marca 2017 @ 09:36

  Bezbłędnie to napisałaś ….. ja uwielbiam Ukrainę jeżdzę na Motocyklu w tamtym roku 2016 Kamieniec p Zbaraż Lwów …. a w tym jadę na Wołyń ….ktokolwiek chce poznać nasze dawne strony i jak mieszkają teraz tam ludzie …wrażenia niesamowite po prostu jestem wielkim fanem takich wyjazdów a zwłaszcza tam ….nie słuchajcie mediów … nigdy nie spotkała mnie krzywda gdzieś tam niszczą nasze pomniki i cmentarze bo to prawda …ale nie atakują ludzi wręcz odwrotnie serdecznie udzielą odpowiedzi ….taka nasza ludzka serdeczność z kiedyś tam jest jeszcze …. i jeszcze jedno szukajcie MOTELI na nocleg schludne i czyste w pokoju łóżko dwuosobowe ….. i Motel jest tani …… jedzcie tam a na pewno wrócicie …. jeszcze nie jeden raz …

  Reply

 2. Martyna i Paulina Kwiatkowskie
  7 września 2015 @ 09:56

  Z chęcią wybrałybyśmy się w ogóle na Wschód z racji naszego kierunku studiów – filologia rosyjska. Może w przyszłym roku się uda.

  Reply

  • FashionVoyager
   7 września 2015 @ 10:44

   O tak, zdecydowanie musicie. Studiujecie również razem, nieźle!! 🙂

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.