Zakochałam się w Toruniu!

Zakochałam się w Toruniu, w Toruniu nocą. Jest piękny, klimatyczny, cudownie oświetlony i spokojny. Chyba właśnie ten spokój, brak tłumów i możliwość spokojnego spaceru urzekły mnie najbardziej. Chociaż nie, może to jednak ta niesamowita starówka i stary krzyżacki zamek…

O Toruniu słyszłam i wiedziałam niewiele. Nigdy wcześniej tam nie byłam, ale za wszelką cenę chciałam przyjechać i zobaczyć. Udało się! Dzień przed Wigilią, a więc w moje urodziny zdecydowaliśmy, że zamiast oklepanych Krupówek pojedziemy do Torunia. To była jedna z lepszych decyzji. Mimo, że do miasta dojechaliśmy po zmroku to zrobiło na mnie niesamowite wrażenie. Słynny most, szeroko płynąca Wisła, krzywa wieża, klimatyczna i ogromna starówka, na której spróbować można nie tylko słynnych toruńskich pierników, ale też wiele jego pochodnych. Piernikowe lody, kawa… to wszystko smakuje tak niepowtarzalnie tylko i wyłącznie w tym miejscu.

Stragany ze świeżymi kwiatami – uwielbiam
Kopernik

Stare Miasto nocą
Stare Miasto

Zamek krzyżacki
Most na Wiśle

Do tego stoiska z pięknymi, świeżymi kwiatami gdzie za kilka złotych możesz zostać obdarowana piękną różą. To wszysto i magia tego miasta sprawia, że czułam się tam świetnie. Niestety dojechaliśmy za późno i w planach mieliśmy powrót jeszcze tej samej nocy, więc nie udało się odwiedzić Muzeum Piernika – mam nadzieję, że uda mi się to zrobić następnym razem, bo zdecydowanie jeszcze tam wrócę! Już nawet wiem, gdzie będę nocować. Hotel 1231 położony w samym sercu miasta, z widokiem na krzyżacki zamek to miejsce, w którym muszę spędzić noc i zobaczyć czy w środku robi równie ogromne wrażenie ! Ktoś z Was go zna?

Muszę przyznać, że Toruń do tej pory kojarzył mi się wyłącznie z serialem, który przed laty był tutaj kręcony. To właśnie te kadry mostu oraz starego miasta sprawiły, że od wielu lat chciałam tu przyjechać i zobaczyć to na żywo. Nie żałuje. To jedna z najpiękniejszych polskich starówek jakie widziałam, pierniki też przepyszne! Wielki plus dla zamku krzyżackiego, po którym pospacerować mogliśmy mimo późnej pory – tak trzymajcie.

Fontanna Flisaka

Smok toruński

Toruńska szopka

Podobno przynosi szczęście
Piernikarka toruńska
Krzywa wieża

W fabryce piernika
Stare Miasto

Toruń ma naprawdę wiele do zaoferowania – obowiązkowo odwiedzić trzeba pomnik Mikołaja Kopernika, Fontannę Flisaka czy figurę osła, która stanowi pamiątką pręgierza dla żołnierzy toruńskich. Nie możemy też zapomnieć o Katarzynce, którą niegdyś pływano po Wiśle. Do tego przepyszne pierniki, najedzcie się nimi do syta!

To była krótka wizyta, ale mam nadzieję spotkać cię znowu Toruniu – nie mogę się doczekać!

FashionVoyager

Leave a Comment

View Comments

  • Toruń to moje miasto:) Miło mi czytać, że komuś się tak podoba;) Latem polecam wybrać się do lokalu "Róża i zen":)), do "Manekina" na naleśnika oraz do Parku Bydgoskiego;) Fajnie też, jeśli bedzie to dłuzszy wypad, skoczyc na koncert na bulwary oraz do CK Jordanki:) To tak w okolicach Starówki;) Poza Starówką warto zobaczyć Barbarkę, jechać na zawody konne do Kaszczorka oraz zobaczyć UMK (Gagarina:)) Polecam też pospacerować po Bydgoskim Przedmieściu i zobaczyć liczne wille oraz stare kamienice;)

  • Interesujący wpis, zwłaszcza, że bardzo lubię Toruń - studiowałam w tym pięknym mieście :)

Share
Published by
FashionVoyager

Recent Posts

Krem BB – czym się kierować podczas wyboru

Kremy Beauty Blemish, popularnie zwane BB to kosmetyki wielofunkcyjne. Dobrze dobrane zastąpią kilka innych z…

7 miesięcy temu

Wracam!

Wczoraj chcąc zrobić przelew do Polski otworzyłam swojego bloga żeby odnaleźć tekst o tym, z…

11 miesięcy temu

Plaża w Nairn – świetne miejsce na spacer

Plaża w Nairn należy do jednych z największych i najdłuższych w północnej Szkocji. Podzielone portem…

2 lata temu

Szkockie góry najpiękniejsze są jesienią!

Gdzie najlepiej udać się mając gorszy dzień? W góry, szkockie góry! Zapierające dech w piersiach…

2 lata temu

Castle Fraser Szkocja i popularność Outlander’a

Castle Fraser to niewielki, ale świetnie zachowany zamek w północno-wschodniej Szkocji. Mimo swojego majestatycznego wyglądu…

2 lata temu

Magiczna Dominikana – odkryj uroki egzotycznego świata Karaibów

Największe atrakcje na Dominikanie znajdują się przede wszystkim w trzech najważniejszych pod względem turystyki regionach: Punta…

2 lata temu

Ta strona używa ciasteczka.